“ÜÇ MAYMUNU OYNUYORLAR!”

Okunma: 658
Videoyu Aç “ÜÇ MAYMUNU OYNUYORLAR!”
A
a

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, yazılı açıklamada bulundu. Şehrin ileri gelenlerinin Es Es’e sessiz kaldığına parantez açan Diri, “Kulüp borç batağında ancak şehrin söz sahibi insanları 3 maymunu oynuyor” dedi.

“Cümle aleme gösterdik”
“Bugüne kadar bu camiayı ayakta tutan da her zaman taraftarı olmuştur” diyerek sözlerine başlayan Diri, “Dün babalarımızın ağabeylerimizin yaptığını bugünlerde de bizler yapıyoruz. Son Denizli deplasmanında da her koşulda armanın arkasında olduğumuzu cümle aleme gösterdik. Daha önceden de defalarca söylediğimiz gibi sahada mücadele olduğu sürece bizim pozitif desteğimiz artarak devam edecektir. Bu hafta deplasmanda aldığımız Denizlispor galibiyeti bizler için çok anlamlı. Tüm olumsuzluklara rağmen futbolcu kardeşlerimizin çağrılarımıza kulak verdiklerini sahadaki mücadelesinden anladık” şeklinde konuştu.
 
“Tavsiyelere ihtiyaç yok”
Diri, “Ancak kulüp borç batağında, şehrin söz sahibi insanları 3 maymunu oynuyor. Yüreğinde Es-Es sevgisi olduğuna inandıklarımız ‘Bana ne ben mi başkanım?’ edasında çırpınışımızı izliyor. Kimse Eskişehirspor’u düşünmüyor ya da sevmiyor. Herkes şahıslara göre kolları sıvıyor. Eskişehirspor için dertlenen taraftardan başka kimse yok. Bazı seçilmişlerimiz ise proje proje diyor. Gündemi başka yere taşıyor. Proje sunuluyor beğenilmiyor. Ama buna da taraftardan başka kimse ses çıkarmıyor. Kulübün tavsiyelere ihtiyacı yok, paraya ihtiyacı var” diye konuştu.
 
İki belediyeye teşekkür etti
İki belediyeye teşekkür eden ETB Başkanı Diri, “Ancak taraftarın gönlünü kazanan makamlarının gücünü Es Es’e destek olarak kullanan Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’a ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.
 
“10 yılımızı kurtaracaksınız”
Diri, “Buradan topçu kardeşlerimize de birkaç sözümüz var. Önünüzde 14 lig maçı var yani 42 puan. Bu puanların hepsini toplamak için sahaya çıkmalısınız. Bu hafta oynadığınız gibi oynarsanız küme düşme endişemiz olmaz, muhtemelen de Play-Off hedefimiz olur. Sahanın her karışına terinizi bırakmalısınız. Bazen paranız gecikecek, takılmayacaksınız. Çünkü zor durumdayız ve kimsenin bir kuruşu bu kulüpte kalmaz. Siz bu yıl vereceğiniz mücadeleyle bizim on yılımızı kurtaracaksınız. Biz bunu asla unutmayız!” şeklinde konuştu.
 
“Motivasyona ihtiyaç var”
Açıklamasında ince mesajlar veren Diri, “Teknik ekip ve hocamıza gelince. “Kadro derinliğimiz Zengin değil ama Denizli maçıyla üzerimizdeki Uğur’suzluğu da attık” Bu kadronun bu dönem sadece motivasyona ihtiyacı var. Hangi durumda olursa olsun, moraller ne olursa olsun sizden istediğimiz tek şey takımı inandırmanız ve forma dağıtımını adaletli yapmanız ve macera aramamanız. İnancımızı koruduğumuz sürece sahadaki Siyah-Kırmızı renkler kimseye boyun eğmez. Hak etmeyen o şanlı formayı giymesin. Taraftarla bir oyuncu asla atışamaz. Taraftar oyuncuyu her zaman alkışlamaz. Yeri geri hak ettiğini verir sizlerden de beklentimiz budur. (kadro dışı bırakılır ya da gönderilir). O formanın ağırlığını kaldıramayan Eskişehir çocuğu da olsa kenarda bekler” dedi.“Ünal birleştirici güç olacak”
Başkan Ünal’ın birleştirici güç olması gerektiğine dikkat çeken Diri, “Sıra yönetimimizde; Kulübün tahmini bir borcu vardı ve siz yönetime gelmeden önce bunları biliyordunuz ve bilerek geldiniz. Herkes bu süreçte kaçarken sizler tekrardan elinizi taşın altına koydunuz. Çok sıkıntılı bir dönemde takım dağılmak üzereyken herkesin parasını ödeyip mevcut kadroyu korudunuz. Camianın yok olan umutlarını tekrar canlandırdınız. Bu çabanızdan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz. Kısa süre içerisinde camiayı daha da kenetleyip eski günlerdeki gibi birlik beraberlik havasına taşımanız gerekmektedir. Tabii tüm bunları organize edecek kişi başkanımız Halil Ünal. Asıl birleştirici güç olacak sizsiniz, gelinen noktada camiayı birleştirmek kucaklamak camiaya babalık yapmak gerekmektedir. Bulunduğunuz koltuk ve makam öyle ya da böyle bunu gerektirmektedir” dedi.
 
“En kötü dönemde en iyi tribün”
Diri, “En nihayetinde biraz da kendimize dönelim; Taraftar her zaman kazanmak ister elbette bu mümkün değil. Ancak takımın küme düşmesine gönlümüz razı gelip sessiz kalamayız. Hele bazı futbolcularımızın taraftara ayar vermeye kalkmasının illaki karşılığı olacaktır. Biz Eskişehirspor taraftarları olarak özellikle son 3 senede verdiğimiz mücadeleyi tüm ülke konuşuyor. Şehrimizde ağırladığımız Milli takımımızın milli tribünü ilan edildik. Belki de tarihimizin en iyi tribünlerini en kötü zamanında yapıyoruz” diye konuştu.
 
“Dört sacayağı birleşmeli”
Taraftara seslenen ETB Başkanı Diri, “Giresun maçında tıklım tıklım tribünleri doldurmalıyız. Unutmayın Eski stadyumda küme düştüğümüzde yanan koltuklar, çimler, reklam panoları değildi. Gençliğimizi geleceğimizi yandı ama bu yangını söndürecek olan yine bizleriz. "Bu noktada Eskişehirsporumuz için bu dönem tek çare olan yönetim-teknik ekip ve futbolcular- basın ve efsane taraftardan oluşan bu dört sacayağını birleştirmekten başka çaremiz yok” dedi. 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi