‘Vatan dualarınız sayesinde ayakta’

Okunma: 308
Videoyu Aç ‘Vatan dualarınız sayesinde ayakta’
A
a

Vali Özdemir Çakacak Sarıcakaya ve Mihalgazi ilçerini ziyaret etti. Belediye başkanları ve kaymakamlarla görüşen Vali Çakacak, ilçelerde incelemelerde bulundu.

Vali Özdemir Çakacak, önce Sarıcakaya İlçesini ziyaret etti. İlk olarak Sarıcakaya Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Çakacak, Kaymakamlık önünde Kaymakam Recep Aydın, Belediye Başkanı Faruk Güler, il genel meclis üyeleri ve ilçe kurum müdürleri tarafından karşılandı. Daha sonra Kaymakamlık Makamına geçen Vali Çakacak, Kaymakam Aydın’dan ilçe hakkında bilgi aldı. Kaymakam Aydın, ilçe halkının yüzde 80’e yakınının sebze ziraatıyla uğraşmakta olduğunu söyledi.
SORUNLARI DİNLEDİ
Kaymakamlık ziyaretinin ardından Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler’i makamında ziyaret eden Vali Çakacak, belediye tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Güler, 14 mahallesi olan ilçede üretilen tarımsal ürünlerin kalitesini artırmada, üretilen ürünlerin bölgeye daha çok katma değer sağlamasında bölge halkını desteklemeye çalıştıklarını kaydetti. Güler, Organize Sera Bölgesi Sistemini ilçede tam anlamıyla uygulamaya çalıştıklarını, tarım dışında gelir getirecek projelere ise büyük önem verdiklerini ifade etti.Daha sonra esnaf ziyareti yaparak vatandaşlarla sohbet eden Vali Çakacak, ardından Valilik tarafından organize edilen ‘Vatandaşla Buluşma Muhtarlar Toplantısı’na katıldı.Vali Çakacak’ın başkanlık ettiği toplantıya; Vali Yardımcısı İsmail Soykan, Sarıcakaya Kaymakamı Recep Aydın, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Adar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uysal Ağaoğlu, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Salih Söğüt, kamu kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Sarıcakaya Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde yapılan toplantıda konuşan Vali Çakacak, Valiliğin ve Kaymakamlıkların ayda en az bir kez muhtarlar toplantısı düzenlediğini ve alınan taleplerin ilgili kurumlara iletilerek hukuk çerçevesinde mutlaka cevaplandığını söyledi.Toplantının ardından Sarıcakaya Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerini sınıflarında ziyaret eden Vali Çakacak, okulun öğretmenleriyle sohbet etti. Vali Çakacak, “Çocuklarımızın geleceğini sizler şekillendireceksiniz. Türk devleti büyük bir devlettir. Büyük düşünmeli, önümüze büyük hedefler koymalıyız” ifadelerinde bulundu.Sarıcakaya İlçe ziyaretinin ardından Vali Çakacak, Mihalgazi İlçesi’ni ziyaret etti.
MİHALGAZİ’DE PAZARI GEZDİ
Mihalgazi İlçesine giden Vali Özdemir Çakacak, Kaymakam Vekili Fatih Uzun’u ve Belediye Başkanı Zeynep Akgün’ü makamlarında ziyaret ederek, ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Akdeniz iklimine sahip bölgenin, son yıllarda seracılık alanında büyük bir gelişme kaydettiğini öğrenen Vali Çakacak, ilçenin kültürel zenginliklerini, Sarıcakaya ve Mihalgazi İlçelerinin coğrafi konumları itibariyle mikroklima iklim özelliklerini taşıdıklarını verilen bilgilerden öğrendi. Daha sonra Kaymakamlık çıkışı ilçede kurulan pazara uğrayan Vali Çakacak, vatandaşlarla sohbet etti. 79 yaşındaki Sabiha Biricik’in hal ve hatırını soran Vali Çakacak, aldığı cevap karşısında çok duygulandı.
Sabiha Biricik, “Daha ne isteyim. Devletimiz, vatanımız sağolsun. Her namazdan sonra dua ediyorum. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın, devletimizi korusun diye. Sizleri gördüm çok mutlu oldum.  10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıldönümü. Bende 10 Kasım da doğdum. Atatürk’ün öldüğü gün ben doğmuşum” dedi. Vali Çakacak da aldığı cevap karşısında, “Bu vatan sizlerin duaları sayesinde dimdik ayakta. Türk milleti dualı bir millettir” diyerek duygularını dile getirdi.
İŞLEMELİ PEŞKİR HEDİYE ETTİ
Ardından Belediye Başkanı Akgün’ü ziyaret eden Vali Çakacak’a, sadece Mihalgazi yöresine ait olan “İşlemeli Peşkir” tanıtıldı. Yaş sebze üreticiliğinin yanı sıra ilçenin kültürel zenginliklerine de sahip çıkmaya çalıştıklarını belirten Başkan Akgün, ilçe kadınlarının çok aktif olduğunu ve gelecek nesillere güzel hatıralar bırakmak istediklerini söyledi. Belediye ziyaretinden sonra anaokulundaki inşaat çalışmalarını inceleyen Vali Çakacak, ilçeye bağlı Sakarıılıca Köyündeki termal tesisleri de gezerek ziyaretini sonlandırdı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi