“Verilen sözler tutulmalı”

Okunma: 289
Videoyu Aç “Verilen sözler tutulmalı”
A
a

Eskişehirspor Başkanı Sinan Özeçoğlu resmi siteden yazılı açıklamada bulundu. Özeçoğlu, kongre öncesi verilen sözlerin henüz tutulmadığını belirterek, tüm şehirden destek istedi

“Kolları hemen sıvadık”
Bilindiği üzere 13 Temmuz 2017 tarihinde yapılan Genel Kurul’da, tarafımıza görev verilir verilmez, zaman geçirmeksizin kollarımızı hemen sıvadık. O günlerde kayyuma devredilmesi ve kapanması söz konusu olan kulübümüz gerçekten çok zor durumdaydı. Gerek yurt içi gerekse yurt dışı transferler için hemen düğmeye bastık.  Kongreler dolayısıyla kaybedilmiş zamanı telafi etmek adına görevi alır almaz hızlı bir şekilde yeni sezon için takımımızı tekrar oluşturabilmek amacıyla elimizi taşın altına soktuk.
 
“Transfer yasağını bilmiyorduk”
Göreve geldiğimizde mevcut olan transfer yasağını kaldırmak yolunda gerekli finansal kaynakları sağlayarak, avukatlarımız aracılığı ile harekete geçtik. Fakat temaslar sonucunda, bize kongre öncesi hiç bir şekilde bilgisi verilmemiş olan iki dönem transfer yapamama cezası ile karşı karşıya kalmış olduğumuzu öğrendik. Hepimizin de bildiği üzere bugün gelinen noktada, transfer yasağı transfer cezasına dönüşmüştür. İşin özü, ilk seçildiğimiz andan itibaren mali yükümlülükler yerine getirilse dahi bu cezanın kaldırılması mümkün değildir, cezanın gerekliliklerini mutlaka uygulamak zorundayız.
 
“Herkes destek vermeli”
Gelinen noktada, yönetim kurulumuzun puan silme cezasına karşılık tek başına başarabilecekleri elbette sınırlıdır.  Bu yükün altından kalkabilmemiz için; Seçilmişlerin,
Yerel Yönetim yetkililerinin, Ticaret Odamızın, Sanayi Odamızın, Ticaret Borsamızın,
Sendikalarımızın, Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) taşın altına ellerini koyarak bu sorunun çözümüne katkıda bulunmaları gerekmektedir.
 
 “Destek sözleri tutulmalı”
Ayrıca, kongreler sürecinde söz hakkı alarak Eskişehirspor’umuza destek vereceklerine ilişkin açıklamalarda bulunan eski kulüp başkanlarımız da dahil olmak herkesten verdikleri sözleri yerine getirmelerini beklemekteyiz.
 
“Puan silme kapıda”
Bütün bunların yanı sıra, yine yukarıda yaptığımız açıklamalara benzer bir şekilde 31 Mart 2017 öncesi dayanışma katkı fonuna kulüp eski yönetimimiz tarafından yapılmayan ödemeler, daha önceden kendileri tarafından yapılandırılmasına rağmen ve buna karşılık ödenmeyen oyuncu borçları sebebiyle eksi 15 ile eksi 30 puan arası değişen puan silme cezaları ile karşı karşıya bulunmaktayız.
 
“Sabah akşam çalışıyoruz”
UEFA kuralları gereği,  böyle durumlarda paraları ödeseniz dahi tek tek tüm bu oyunculardan mutabakat almak gibi bir zorunluluğumuz bulunmaktadır. Bu cezaları kaldırmak için kongre öncesi ilan edilen rakamların çok çok üzerinde olan miktarın ödenmesi bile tek başına yeterli olamamaktadır. Bu noktada maddi gücünüz dahi olsa tüm bu futbolcuları ve menajerleri ile avukatları ile tek tek temasa geçerek ikna etmeniz gerekmektedir. Kamuoyumuzun şunu bilmesini isteriz ki, Eskişehirspor’umuzu bu yükten kurtarmak için hukuk danışmanlarımızla tüm gücümüzle sabah akşam çalışmaktayız.
 
“Kucağımızdaki bomba”
Önemli bir gerçek şudur ki; bizlere ve kamuoyuna ifade edilen rakamların çok çok üzerinde bir borç ile karşı karşıyayız. Elimizden geldiğince ilk günden itibaren yönetim kurulu olarak kendi ürettiğimiz kaynaklarla, mevcut oyuncularımızla ve yeni teknik ekibimizle anlaşarak gemiyi yüzdürmeye çalışıyoruz. Kucağımıza bırakılmış bir bomba ile ilk günkü kararlılığımız neyse aynı şekilde yürümeye devam ediyoruz.
 
“Varoluş senesi”
Yüzdürmeye çalıştığımız bu büyük geminin tekrar karaya oturmaması için şehrimizin büyüklerinin ve yola çıkışımızda ümit veren diğer dinamiklerin daha çok desteğine ihtiyacımız bulunmaktadır. Taraftarımız da eminiz ki bu “varoluş” senesinde gerek kombinelerini alarak, gerekse takımlarını destekleyerek ellerinden geleni yapacaklardır.
 
“Bilerek talip olduk”
Gelinen noktada, belki başka bir yönetim istifa etmeyi düşünebilirdi. Ama biz işin kolay olmayacağını bilerek göreve talip olduk. Bizler Eskişehirspor sevdamızı seçildiğimiz gün ifade etmiştik. Bugün yine buradan yineliyoruz. Gerçek Eskişehirsporluluk böyle zor günlerde belli olur.
 
“Kombinelere ilgi artmalı”
Başta taraftarımızın, geçmiş dönemlere göre kıyasla oldukça uygun bir bedelle satışa çıkarılan, ama satış anlamında henüz istenen düzeye ulaşmayan kombine kartlarını alarak Eskişehirspor’a destek vermesini beklemekteyiz. Ayrıca, şehrimizden oldukça önemli boyutta gelir elde etmelerine karşılık diğer şehirlerdeki spor kulüplerine, loca satın alarak ve reklam vererek destek olan, ancak bugüne kadar Eskişehirspor’umuza ciddi bir destekte bulunmayan alışveriş merkezlerimizi, bankalarımızı, sanayi kuruluşlarımızı, küçük-büyük ticari kuruluşlarımızı kulübümüze gereken şekilde ve çeşitli yollarla destek olmaya davet ediyoruz.  
 
“Tüm kalbimizle inanıyoruz”
İçinde bulunduğumuz sorunlu ortamı, verilecek desteklerle ve en az kayıpla atlatmamız durumunda göğsümüzü gere gere gezebileceğimiz günler çok yakında gelecektir. Buna tüm kalbimizle inanmaktayız.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi