19. BAŞKAN KAAN AY!

Videoyu Aç 19. BAŞKAN KAAN AY!
A
a

Eskişehirspor’da 59’uncu Olağanüstü Seçimli Genel Kurul nihayet gerçekleşti.  Dün akşam Anemon Otel’de yapılan kongrede Mustafa Topkaya’yı 220-175 geride bırakan Kaan Ay, Siyah-Kırmızılı kulübün 19’uncu farklı başkanı oldu. 
Nihayet Genel Kurul yapıldı
27 Aralık 2018’de yapılması planlanan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 3 Ocak’a ertelenmişti. Çoğunluğun aranmadığı 3 Ocak’taki Genel Kurul’da Divan Kurulu’ndan 15 günlük bir ara talep edildi. Verilen 15 günlük arada kulübü İcra Kurulu yönetirken, dün 15 gün ötelenen Genel Kurul gerçekleştidildi. Çoğunluğun aranmadığı Genel Kurul’da çift liste çıkınca sandığa gidildi.
 
“Bizim sevdamız büyük” (foto 1)
Avukat Mustafa Topkaya ile Kaan Ay listelerini Divan’a sundu. Divan, her iki isme de projelerini anlatması için 15’er dakika verdi. Kürsüye ilk olarak Mustafa Topkaya çıktı. Topkaya, “Kara günlerden kurtulmamızın çok basit yolları var. Kulüp mali disiplinle yönetilirse hiçbir sorun kalmayacaktır. Bizim Eskişehirspor sevdamız çok büyük. Koltuk kavgasına girmeyeceğimizi belirtiyorum. Burada bugün Eskişehirspor kazanacak” dedi.
 
“İçimizde ümitsizlik yok”
“Transferimiz kapalı, puan silme cezası tehlikesi var” diyen Topkaya, “Görüşmelerimiz var. Transfer tahtasının açılacağına inanıyorum. SGK ve Vergi konusunda girişimlerimiz hala devam ediyor. Kulübü ciddi bir mali disiplinin içine alacağız. Önemli olan birlik ve beraberlik içinde olmak. Biz Eskişehirspor’u hak ettiği yere getireceğiz. Biz ümitsiz olursak bize her yer zindan olacaktır. İçimizde ümitsizlik yok” diye konuştu.
 
“Transfer tahtasını açacağız” (foto 2)
Topkaya’dan sonra Kaan Ay mikrofona geçti. Ay, “54 yıllık tarihimizde hiç bu kadar kötü olmamıştık. Bugün bu kulübü zor durumdan kurtarmak için buradayım. Kulübümüzün belediyelerimizden, iş adamlarımızdan ve siyasilerimizden destek istiyorum. Bu kulübe bir şey olursa çok üzülürüz. Kim seçilirse seçilsin başkana yöneticilere sahip çıkalım. Bizde bütçe var birikim var. Transfer tahtasını açacağız” dedi.
 
Ay mazbatasını Diri’den aldı
Konuşmaların ardından sandık kurulları oluşturuldu. Dört sandıkta yapılan Seçimli Genel Kurul’da Mustafa Topkaya beyaz, Kaan Ay ise kırmızı listeyle yarıştı. Delegelerin oy kullanma işlemi 20.45’te sona erdi. Sayıma geçildi. Sayımın ardından 220 oy alan Kaan Ay, 175 oy alan Mustafa Topkaya’yı geride bırakarak Eskişehirspor’un yeni başkanı oldu. Ay ve yeni yönetim mazbatasını Divan Başkanı Murat Diri’den aldı.
 
 
-------------------------------------
Çapa tebrik etti
Eskişehirspor’da Teknik Direktörü Fuat Çapa dün akşamki kongreyi yakından takip etti. Her iki başkan adayıyla görüşen ve başarılar dileyen Çapa, ES TV’ye yaptığı açıklamada; “Kazanan Eskişehirspor olsun. Umarım güzel günler göreceğiz. Çift listenin seçime girmesi bizleri mutlu etti. Demek ki Eskişehirspor sahipsiz değil” dedi. Çapa, oylama sonucu başkan olan Kaan Ay’ın yanına giderek, “Yeni görevin hayırlı olsun” dedi.
 
----------------------------------
Genel Kurul’a kimler geldi
Anemon Otel’de yapılan Genel Kurul’a Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, AK Parti İl Eski Başkanı Dündar Ünlü, AK Parti Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hasan Tuç, eski başkanlar Aydın Begiter, Mesut Hoşcan, Sinan Özeçoğlu, efsane futbolculardan Fethi Heper, Vahap Özbayer, CHP Milletvekili Jale Nur Süllü gibi isimler kongreyi takip etti.
 
 
------------------------------
395 delege sandığa gitti
Dün akşam Eskişehirspor’da yapılan kongrede çift liste yarıştı. Mustafa Topkaya ve Kaan Ay başkanlık için liste çıkarttı. Toplam 395 delegenin oy kullandığı seçimi 220 oy alan Kaan Ay kazandı. Oy kullananlar arasında Halil Ünal, Kazım Kurt, Aydın Begiter, Fthi Heper gibi isimler de vardı.
 

 
Kaan Ay (Kırmızı Liste)
Harun Adıgüzel
Ahmet Eryörük
Ali Uçar
Mehmet Şimşek
Yunus Emre Küpeli
H. Hüseyin Köksal
Osman Taş
Mustafa Polat
Serhat Tunç
Alperen Odabaşı
Nuh Kıyaklı
Ramazan Kızıltay
Mehmet Kahya
Selçuk Sivri
 
Mustafa Topkaya (Beyaz Liste)
Cihan Ertürk
Ceyhun Kuçbay
Özcan Özgür
Mesut Kükrer
Bülent Gürsoy
Mehmet Ali Üresin
Adem Özdemir
Cem Ergören
Erdin Gündüz
Yücel Yenilmez
Rıza Soydaş
Suat Çetintaş
Özgür Marankoz
Kaan Can Alhan
 
1. Sandık (89 oy)
Mustafa Topkaya: 30 oy
Kaan Ay: 59 oy
 
2. Sandık (108 oy)
Mustafa Topkaya: 50 oy
Kaan Ay: 55 oy
Geçersiz: 3 oy
 
3. Sandık (110 Oy)
Mustafa Topkaya:50
Kaan Ay: 60
 
4. Sandık (91 Oy)
Mustafa Topkaya: 45
Kaan Ay: 46
 
TOPLAM
Mustafa Topkaya: 175
Kaan Ay: 220
 
01.01.1982
Eskişehirspor
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi