1965 ruhuna dönmeliyiz

Videoyu Aç 1965 ruhuna dönmeliyiz
A
a

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği (ETB) Başkanı ve Es Es İcra Kurulu üyesi Murat Diri, yazılı açıklamada bulundu. Diri, “Eskişehirspor’un kısa zamanda yaşayan bir efsane haline gelmesini sağlayan ruhtur. 1965 ruhuna da bir an önce dönmeliyiz” dedi.

“Birlik beraberlik noksanlığı”
Eskişehirspor’un içinde bulunduğu duruma çözüm üretmek için oluşturulan İcra Kurulu’nda yer alan Murat Diri, dün yazılı açıklamalarda bulundu. Şehrin değerine vurgu yapan Diri, “Cumhuriyet coşkusunu yaşadığımız şu günlerde, maziye dönüp baktığımızda Türk Milleti’nin İstiklal mücadelesinde kilit rol oynamış, Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Eskişehir halkı seçkin özelliklerle bezenmiş bir halktır” sözleriyle övgüsüne mazhar olmuş Eskişehir halkının, bugün birlik ve beraberlik ruhunun noksanlığı çok net görülmektedir” dedi.
 
“Eskişehirspor’a zarar veriyor”
“Bu kopukluklar en çok şehrin en büyük markası Eskişehirspor’a zarar vermektedir” diyen Diri, “Es-Es’imiz 1965 yılında tüm kent halkının tek vücut olarak Dr. Aziz Bolel önderliğinde kurduğu Eskişehirspor’un kısa zamanda yaşayan bir efsane haline gelmesini sağlayan ruhtur 1965 Ruhuna da bir an önce dönmeliyiz!” ifadelerini kullandı.
 
“Zor günler yaşıyoruz”
Diri, “Koca bir kentin tek vücut, tek yürek olarak Türk futboluna kazandırdığı Eskişehirspor ne yazık ki, bugün o ruhtan çok uzak kalmış ve son derece zor günler yaşamaktadır. Biz Eskişehir halkı ve Eskişehirspor sevdalıları olarak 1965 Ruhu’nu yeniden hayata geçirmenin çok da zor olmadığına inanarak, bu hafta sonu oynayacağımız Osmanlıspor maçı öncesinde tüm kentimize “Eskişehirspor Hepimizin” çağrısı yapıyoruz” dedi.
 
Siyasilere çağrıda bulundu
Siyasilere seslenen Diri, “Valimiz Özdemir Çakacak, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen, Milletvekilimiz Harun Karacan, Eski bakanımız ve milletvekilimiz Nabi Avcı, Milletvekilimiz Emine Nur Günay, Milletvekilimiz Utku Çakırözer, Milletvekilimiz Jale Nur Süllü, Milletvekilimiz Metin Nurullah Sazak, Milletvekilimiz Arslan Kabukçuoğlu
Odunpazarı belediye başkanımız Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç ve tüm ilçe belediye başkanlarımız, Sanayi Oda başkanımız Celalettin Kesikbaş
EOSB başkanımız Nadir Küpeli, Ticaret odası başkanımız Metin Güler ve tüm dernek/oda başkanlarımız, Eski başkanımız Nebi Hatipoğlu, Eski başkanımız Sinan Özeçoğlu ve tüm eski başkan/yöneticiler, AK Parti il ve ilçe teşkilatları, CHP il ve ilçe teşkilatları
MHP il ve ilçe teşkilatları, İYİ parti il ve ilçe teşkilatları, Kaymakamlarımız,
Ne olacak bu Es-Es’in hali diyen İşadamlarımız, Kısacası Sözün özü yüreğinde Eskişehir ve Eskişehirspor sevdasını yaşatabilen herkese çağrıda bulunuyoruz;”
 
“Gelin bir araya gelelim”
Diri, “Gelin, tüm dargınlıklarımızı, küskünlüklerimizi, siyasi ve şahsi hesaplarımızı bir kenara bırakıp, hafta sonu oynayacağımız Osmanlıspor maçında tribünlerimizde omuz omuza vererek sahadaki bizim çocuklar’a destek olalım. Gelin yeni bir sayfa açalım. Gelin şehrimizin ileri gelenleri ve Es Es taraftarını tekrar bir araya getirelim. Gelin, Bu hafta sonu Yeni Eskişehir Atatürk Stadı’nda bir kere daha Eskişehirspor’un dirilişine vesile olsun.
Bir kentin en büyük değerine nasıl sahip çıktığını dost düşman tüm Türkiye’ye bir kez daha izlettirelim. Biz Eskişehirliyiz, biriz, beraberiz” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi