20’nci yıl coşkusu

Videoyu Aç  20’nci yıl coşkusu
A
a

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Eskişehir Atatürk Eğitim Parkı-Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezi 20’nci yılı dolayısıyla şenlik düzenledi.


Vakfın çok amaçlı salonunda gerçekleşen şenliğe, Vakfın Kurucu Üyesi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, AK Parti Milletvekilleri Nabi Avcı, Emine Nur Günay, CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Solakoğlu, TEGV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Levend Kılıç, TEGV İş Geliştirme Müdürü İpek Uralcan, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. Etkinlikte konuşan TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Solakoğlu, Eğitim Parkı’nın kuruluşundan ve 20 yıllık rakamlardan söz etti. Kuruluş aşamasında kendilerine büyük destek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür eden Solakoğlu, 20 yılda 3 milyon çocuğa eğitim verdiklerini söyledi.
NE KADAR ÖVÜNSENİZ AZ
Öğrencilere karşı konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Burası adeta bir çiçek tarlası. Öyle bir çiçek tarlası ki iyilikler dolu, yüzlerinde güzellikler dolu, renkler dolu, bilgi dolu gözlerinden belli olan bu güzel çocuklar… Anneler babalar ne kadar övünseniz o kadar azdır. Okul dışında eğlenebilmeleri, sevgi dolu, vicdanlı, dürüst, vatansever vatandaşlar olarak yetişmelerinde katkıda bulunan TEGV’in gelmiş geçmiş bütün yöneticilerine, parkın kurulmasında ilk çiçeği, kökü tarlası olan Suna Kıraç ve eşini kutluyorum” dedi.  Kendisinin de bir hoca olduğunu söyleyen Büyükerşen, “Ben hala eğitim gönüllüsüyüm. TEGV’in bu çocukların hocasıyım, öğretmeniyim.  Eskişehir’de ne yaptıysak hep eğitim için yaptık. Sazova’daki Bilim Deney Merkezi, Hayvanat Bahçesi, Masal Şatosu’nu sizler için yaptık. Her şeyi yaparken sizleri düşünüyorum” dedi. Konuşmalar sonrasında çocuklar, 20’nci yıla özel gösterilerini katılımcılara sundular. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi