27 milyonluk destek

Okunma: 213
Videoyu Aç 27 milyonluk destek
A
a

Vali Özdemir Çakacak, BEBKA tarafından Eskişehir’de 27,5 milyon TL ile 102 projenin desteklediğini ifade ederek, “Bu desteği artırmak istiyorsak daha fazla proje hazırlayıp sunmak gerekiyor” dedi.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 2018 yılı Mali Destek Programı lansman toplantısı Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Salon 2016’da gerçekleşti. Toplantıya Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Savaş Özaydemir, BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan katıldı. Toplantıda konuşan Vali Özdemir Çakacak, “BEBKA tarafından Eskişehir’de halen devam eden 102 proje olup toplam destek tutarı 27,5 milyon TL olacaktır. Ayrıca Güdümlü Proje Desteği kapsamında başlatılan 2018 yılında tamamlanması beklenen Eskişehir Kongre ve Fuar Merkezi Projesi şehrimiz için önemli bir projedir.” 2018 yılında 16 milyon TL hibe verileceğini söyleyen Çakacak, “2018 yılı mali destek programları kapsamında kar amacı güden ile kar amacı gütmeyen kuruluşlara 16 milyon TL hibe verileceğini belirtmek isterim” diye konuştu. Çakacak, yatırımdan daha çok yararlanılması için proje üretilmesi gerektiğini ifade ederek, “Başta da belirttiğim gibi Eskişehir’de 102 proje desteklenerek 27,5 milyon TL destek sağlandı. Bu desteği artırmak istiyorsak daha fazla proje hazırlayıp sunmak gerekiyor” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından 2018 yılı mali destek programı hakkında katılımcılara bilgiler verildi. İHA
1000
icon
Doğa Sever 18 Ocak 2018 12:54

Kadın Çiftçiler Ekoloji Eğitim ve Üretim Merkezi çalışması , UNWTO Sürdürülebilir Turizm Yılı kapsamında Eskişehir Mahmudiye ilçesi Kaymazyayla(Ankara yolu üzerinde) EKO Tarım Turizmi Projesi ile yıllardır bekletilen Eşenkara Açık Hava Müzesi ve Sanat Köyü Projesi de ; BEBKA 2018 Mali Destek Programından yararlanır inşallah!

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi