47 Yıldır Yollarda

Videoyu Aç 47 Yıldır Yollarda
A
a

Kütahya'nın Emet İlçesinde 1972 Model Anadolu Marka Otomobil, Trafiğe Çıktığında İlçe Merkezinde Vatandaşlar Tarafından Büyük İlgi Görüyor.

Kütahya’nın Emet ilçesinde 1972 model Anadolu marka otomobil, trafiğe çıktığında ilçe merkezinde vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.
Her parçasını silmek için ayrı bez kullandığını belirten araç sahibi Muammer Akyol, aracı için sosyal medyada hesap açıldığını ve yaklaşık 15 bin kişilik hayran kitlesi olduğunu söyledi. Aracın kendisi için çok değerli olduğunu belirten Akyol, ’’Sosyal medyada anket düzenledik ve aracın adını Asuman koyduk. Bütün Emet ilçesi, 47 yıllık aracımı Asuman olarak biliyor’’ dedi.
Akyol, ’’Aracı park ettiğim zaman geliyorlar. Etrafında dönüp camlardan içine bakıyorlar. Bu beni mutlu ediyor. Benim gayem bunu nesilden nesile aktarabilmek. Benim amacım bu. Gencim, müzisyenim. Aracımı görenler şaşırıyor. Gittiğim yerlerde fiyat soranlar oluyor. Kaç model, kaç motor, şu kadar para versek bizim olur mu, bize satar mısın diyorlar. Tabii ki hayır diyorum. Araç 47 yaşında. Uzun yolculuklar yapıyorum. Yavaş seyahat ediyorum ve o şekilde mutlu oluyorum. 47 yaşında bir araç, babamdan da büyük ve saygıyla biniyorum. Bence bu tarz araçlara sahip çıkılmalı. Çünkü bunlar bizim kültür mirasımız’’ diye konuştu.
Aracı Emet ilçesi caddelerinde gören vatandaşların Muammer Akyol’a, Asuman’a ’nazar değdireceksin’ demeleri ilgiyle karşılanıyor.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi