5 MİLYON LİRAYA YASAK KALKABİLİR...

Videoyu Aç 5 MİLYON LİRAYA YASAK KALKABİLİR...
A
a

Esgroup Genel Koordinatörü Ali Baş’ın ES TV ekranlarında sunduğu ‘Eskişehir’in Nabzı’ programında gündem Eskişehirspor’du.

Gazeteci Murat Dağtekin ve Eskişehirspor İcra Kurulu üyeleri Mehmet Şimşek, Murat Diri, Erkan Koca Es Es’i masaya yatırdı. İcra Kurulu üyeleri karamsar tablo çizmeyip transfer cezasının 5 milyon TL’ye kaldırılabileceğini belirtti.
 
“Başkansız kalmayız”
İcra Kurulu Üyesi Mehmet Şimşek, “Kongrenin 3 Ocak’a erteleneceğini düşünüyoruz. Ben kulübün başkansız kalacağını düşünmüyorum. Transfer yasağının 5 milyon liraya kalkacağını düşünüyorum. Ligin bitmesi içinde 5 milyon liraya ihtiyaç var. 10 milyon lirayla transfer yasağının kalkmasını sağlayabiliriz. Durum o kadarda kötü değil. Bunu çok fazla büyütmenin anlamı yok. Yüksek Divan Kurulu’nun kulübü yönetme yetkisi yoktur” diye konuştu.
 
“Gelir gelmez 400 bin TL”
Şimşek, “4 Ocak’ta yönetime gelecek olan kişinin hemen 400 bin lira ödeme yapması gerekiyor. Ağustos’ta bize imza vermeyen oyuncular kulüpte para var dediler. Ama sonradan gördüler ki gerçekten kulüpte para yok. Ortada bir oyun yok. 80 dosyadan imza almamız gerekiyor. Yine söylüyorum 5 milyon ile transfer cezasını kaldırabiliriz. Ne yazık ki güçlü bir yönetim kurulu yok” ifadelerini kullandı.
 
“Yasak kalkmazsa ayrılacak”
“Fuat Çapa hocamızın bu kulüp için görüşmediği yer kalmadı” diyen Şimşek, “Ama sezonun ikinci yarısında transfer cezası kaldırılmazsa kulüpten ayrılacağını söyledi. Fuat hocayı seviyoruz. Kulüpte doğru düzgün yemek çıkmıyor. Doğalgaz çalışmıyor. Yardımcı antrenörler yok. Fuat Çapa gerçekten çok şeyle uğraşıyor. Fuat Hocaya sahip çıkmamız gerekiyor. Yönetici gibi çalışıyor” diye konuştu.
 
“Yönetim yok diye geldik”
Altes Tribün Lideri-İcra Kurulu Üyesi Erkan Koca, “Kamp için bir an önce oteli ayarlamamız gerekiyor. Kamp için 200 bin lira ödeme yapmamız gerekiyor. Antalya’daki otele kaparo vermemiz gerekiyor. Yönetici olsa bizim ne işimiz var kulüpte. Kapıdan içeri sokmazlar. Yönetim yok diye biz geldik. Kulüp başıboş kalmasın diye oradayız. Bunu anlayın artık. Eskişehirspor’da işler düzelse bizi almazlar. Bolu maçından sonra görevden ayrılacağız” dedi.
 
Kaptan serbest kalacak
Erkan Koca, “Bizim Çocuklara transfer teklifleri var. Çocuklar bakıyor kulüp başıboş kalmış. Şehir dışında ailesi olanlar var. Bu futbolcular cebinde beş kuruş para olmadan nasıl gidecek ailelerin yanına. Primler daha verilmedi. Bu çocukların birçoğu da ciddi teklifler alıyor. Türkiye’de kimse bu çocukları kaçırmak istemiyor. 3 Ocak’ta Semih Güler serbest kalacak. 200 bin civarında ödeme yapılması gerekiyor” dedi.
 
“Nebi Başkan düşünmüyor”
ETB Başkanı-İcra Kurulu Üyesi Murat Diri ise, “Nebi Hatipoğlu ile görüştük. Başkanlık için bir düşüncesi yok. Başkan olacak kişiye destek vereceğini belirtti. Şu an şehirde kulübe gönül veren kişiler bir şeyler yapmaya çalışıyor. Bizim çocuklarımıza sahip çıkmamız lazım. Başkan Halil Ünal kulüpten alacağı olan kişilerle birlikte bir liste oluşturulsun herkes yönetimde olsun dedi. Aday olan varsa şimdi hemen gelsin çalışmaya başlasın” şeklinde konuştu.
 
“15 bin liraya yemek yemişler”
Erkan Koca, “Şehir dışından birçok firmanın Eskişehirspor’a katkı var. Özellikle kulübün kahvaltısı olmadığı ortaya çıktıktan sonra. Sponsorluk görüşmeleri de yapılıyor. Bir hava yolu şirketi dahi şu an bizle görüşmek istiyor. Biraz da şehrimizin ileri gelenleri ilgilinse çok güzel olacak. 15 bin liraya biz takımları deplasmana götürmek istiyoruz. Ama zamanında bu parayla bu kulüpte yemekler yenmiş.”
 
“Kimse bilet almak istemedi”
Koca, “Yapılması planlana moral gecesi yönetim tarafından yapılacaktı. Daha sonra bu iş icra kuruluna kaldı. Biletleri 2 bin 500 olarak belirledik. Kimse bilet almak istemedi. 10 günümüz vardı. Kısa sürede kimseye satamazdık bu bileti. Ahmet Ataç ve Kazım Kurt’un kulübe nasıl destek oldukları ortada. Herkesi desteğe bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi