Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacaklar

Videoyu Aç Ağırlaştırılmış müebbetle  yargılanacaklar
A
a

ESOGÜ’de geçen yıl üçü akademisyen biri fakülte sekreteri 4 kişiyi öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan öğretim görevlisi Volkan Bayar ve aynı üniversite araştırma görevlisi olan eski eşi tutuksuz sanık Saadet Aylin Yağan'ın, ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis’le cezalandırılmaları istenen iddianame mahkemece kabul edildi.


Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, ESOGÜ Meşelik Yerleşkesi'nde 5 Nisan 2018'de Eğitim Fakültesi Araştırma Görevlisi Volkan Bayar'ın (38) bulundurma ruhsatlı tabancasıyla ateş açması sonucu Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mikail Yalçın ile Dr. Öğretim Üyesi Serdar Çağlak, Araştırma Görevlisi Yasir Armağan ve Fakülte Sekreteri Mehmet Fatih Özmutlu'nun hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili detaylara yer verildi.
KONUŞMALARI KAYDETMİŞ
İddianamede, Volkan Bayar'ın cinayetleri işlemesinin ardından polise teslim olmadan, o dönem boşanma aşamasında olduğu eşi Saadet Aylin Yağan (35) ile yaptığı görüşmeye ilişkin ses kaydı yer aldı. Bu görüşmede Volkan Bayar'ın, eşine onun yüzünden katil olduğunu, ömür boyu hapis yatacağına ilişkin ifadeler kullandığı belirtilen iddianamede Yağan'ın "azmettirici" olduğu da kaydedildi. İki sanık hakkında yapılan araştırma ve soruşturmalarda herhangi terör örgütü üyesi olmadıkları bilgisine yer verilen iddianamede, Bayar'ın yaptığı telefon konuşmalarını sürekli cep telefonunda kaydettiği, bunlar arasında eşi ile olaydan sonra yaptığı konuşmanın da bulunduğu aktarıldı.
GELECEK AY
İddianamede, Volkan Bayar'ın Yalçın, Çağlak ve Armağan'a karşı 3 kez "tasarlayarak kasten öldürme", Özmutlu'ya karşı "kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeni ile tasarlayarak kasten öldürme" ile "ruhsatsız silah taşıma" suçlarını işlediği ifade edildi. Azmettirici olduğu öne sürülen Saaet Aylin Yağan'ın ise Yalçın, Çağlak ve Armağan'a karşı 3 kez "tasarlayarak kasten öldürmeye azmettirme", Özmutlu'ya karşı "kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeni ile tasarlayarak kasten öldürmeye azmettirme" suçlarını işledikleri değerlendirmesinde bulunuldu. Her iki sanık, dörder kez "ağırlaştırılmış müebbet hapis" cezası istemiyle gelecek ay hakim karşısına çıkacak. AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi