19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

ALACAKLIYIZ

Videoyu Aç ALACAKLIYIZ
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, TEKSAN’da düzenlenen kahve toplantısında vatandaşlarla bir araya geldi. Bazı kurumların kazı yaptıktan sonra çukurları kapatmadığını belirten Başkan Kurt, “Odunpazarı Belediyesi olarak biz o kurumlardan alacaklıyız” dedi.

Odunpazarı Belediyesi’ni sosyal demokrat, halkçı, katılımcı ve şeffaf yönetim anlayışı ile yönettiklerini belirten Başkan Kazım Kurt, Odunpazarı’nda 5 yılda AKP’nin 10 yılda yaptığı hizmetin 2 katını yaptıklarını kaydetti.

İZİN ALMIYORLAR
Odunpazarı’nda girmedikleri mahalle, sokak kalmadığını dile getiren Başkan Kurt, gerçekleştirdikleri yol ve asfalt çalışmalarının çeşitli kamu kurumları tarafından bozulduğunu söyledi. “Biz asfalt çalışmasını yapıyoruz, çalışmalar bittikten sonra bazı kamu kurumlar gidip bizim çalışma yaptığımız yerlerde kazı yapıyor. Ocak ayında bütün yatırımcı kuruluşlar bir araya gelip yapacakları çalışmaları açıklar, herkes de ona göre bir program yapar. Doğrusu, kanuna uygunu budur, ama ODEDAŞ, Telekom, Süperonline gibi devlet yetkisini kullan kurumlar var. Kamu kurumları olduğu için bizden izin istemeleri de gerekmiyor. Sene başında çalışma yapmayacağını söylediği mahallede, sene ortasında para buldum ben çalışma yapacağım diyor. Ancak kazdığı yeri kapatıp gitmesi gerekiyor. Kazdığı yeri kapatmak yerine kum döküp gidiyor” diyen Başkan Kurt, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Biz de bunu ancak yağmur yağdığında orası çukurlaştığında görebiliyoruz. Bozduğunuz yeri yapın diyoruz ya yapmam diyor ya da şu zamanda yaparım diyor. O arada da orası ile ilgili şikayet çoğalıyor, mecburen biz yapıyoruz. Odunpazarı Belediyesi olarak biz o kurumlardan alacaklıyız. Bizim o kurumlardan alacağımız var.”

DESTEK VERİN
Gelecek dönemde yapacakları çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgi veren Başkan Kurt, başarılı çalışmalar yapmaya devam edeceklerini kaydetti. Kolay ve ulaşılabilir hizmet anlayışıyla çalışmalarına devam edeceklerini dile getiren Başkan Kurt, “Devam edebilmemiz için de bize destek vermeniz gerekiyor. Eşinizin, dostunuzun da desteğini istiyoruz. Bize yardım edin, Odunpazarı’nda başlayan hizmetlerimize devam edelim” dedi. HM
1000
icon
Hasan 14 Ocak 2019 22:58

Önce aday kim o belli olsun bakalım ona göre karar veririz . İyi Parti'nin adayı belli olsun . Listeler YSK ya verilsin bakalım bir. Sayın Kazım kurt kesin aday mı belli değil baksaniza tanıtım toplantısı ertelendi.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi