ALARM -30 KAPIDA!

Okunma: 768
Videoyu Aç ALARM -30 KAPIDA!
A
a

Bu rakam Eskişehir’i bekleyen hava derecesi değil, Eskişehirspor’u karanlığa itecek olan puan silme cezası. 24 Kasım’a kadar FIFA’daki dosyalar kapanmazsa karanlık ve soğuk günler Es Es’i bekliyor…  

SÖZLER TUTULMADI
Eskişehirspor kulübünün kayyuma devredileceği bir süreçte, siyasilerin devreye girmesiyle görevi kabul eden Başkan Sinan Özeçoğlu, TFF’deki puan silme cezası ve FIFA’da bulunan futbolcu alacak dosyaları konusunda, destek verilmesi konusunda siyasilerden söz almıştı. Ancak bu sözlerin hiçbirinin tutulmaması Özeçoğlu yönetimini hayal kırıklığına uğrattı.
 
PUAN SİLME YIPRATTI
Yüzün üzerindeki icra dosyası ile boğuşan, kulüp lisansı alabilmek ve puan silme cezası gelmemesi için 120’nin üzerindeki futbolcu ve teknik adamdan imza almak için yoğun bir çalışma yürüten yönetim, yalnız kaldıkları bu süreçte 116 imzayı almış ve 4 kişinin imza vermemesi yüzünden kulüp 3 puan silme cezası almıştı. Bu ceza yönetimi yıprattı.
 
FIFA TEHLİKESİ KAPIDA
Başkan Sinan Özeçoğlu ve ekibinin görevi bırakma nedenlerinin başında, FIFA’da dosyaları bulunan 10 futbolcu, 1 menajer ve 2 kulüp alacak dosyası içinde bulunan, 5 futbolcunun acil ödenmesi gereken 6 buçuk Milyon Lirayı bulan alacak dosyasının yer aldığı iddia ediliyor. Yönetim bu dosyalarla baş başa bırakıldı.
 
5 İSİMDEN -30 PUAN
Kulach, Toko, Sissoko, Bienvenu ve De Federico gibi oyuncuların 6.5 Milyon Lirayı bulan alacakları için, FIFA tarafından verilen süre 24 Kasım tarihinde sona erecek. Eskişehirspor Kulübünün bu tarihe kadar 5 dosyayı kapatmaması halinde kulübe her futbolcu için 6’şar puandan hesaplanmak üzere toplam 30 puana kadar puan silme cezası verilebilecek.
 
FIFA’da bulunan 15 dosya içinde yer alan tüm futbolcular ve kulüpler ise şunlar;
*Bienvenu 325 Bin Euro
*Sissoko 233 Bin 549 Euro
*Pinto 272 Bin Euro
*Kulach 150 Bin Euro
*Lawal 300 bin Euro
*Funes Mori 235 Bin Euro
*Defederico 63 Bin 670 Euro + 100 Bin Euro cezai tazminat (Eski yönetim tarafından parasının ödenmemesi halinde konulan tazminat ve ödeme yapılmadığı için verilecek ceza)
*Toko 155 Bin 800 Euro
* Ben Khalifa 80 Bin Euro +325 Bin Euro sözleşme fesih tazminatı.
*Deniz Topçu’nun FSV Frankfur’a 185 bin Euro
*Eintracht Frankfurt’a 45 Bin Euro yetiştirme bedeli
*Clup Spot’a ise bilinmeyen bir ödeme
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi