ALTGEÇİT VAR YOL YOK

Okunma: 455
Videoyu Aç ALTGEÇİT VAR YOL YOK
A
a

Gündoğdu Mahalle Muhtarı İbrahim Akdağ, mahalleye yapılan altgeçidin Mihalgazi Caddesi’ne bağlantısı sağlanmadığı için mağdur olduklarını söyledi. Muhtar Akdağ, “Altgeçit var, yol yok” dedi.

Uzun bir süre Gündoğdu Mahallesinin iki yakasını birbirine bağlayan altgeçidin yapımı için mücadele eden Gündoğdu Mahalle Muhtarı İbrahim Akdağ, altgeçidin çıkışı olan Tiflis Sokak’ın Mihalgazi Caddesi’ne bağlanmasını istiyor. Altgeçidin yapıldığını fakat bağlantı yolunun yapılmamış olmasının mahalle halkında mağduriyete sebep olduğuna dikkat çeken Muhtar Akdağ, “Mahallemin en önemli sorunu şu an yol sorunu. Köprümüz oldu. Yolumuz yok. Mağduruz. Vatandaş girip çıkamıyor. Köprünün bize hiç faydası yok. Vatandaş Bursa’dan, Gökmeydan’dan, İstanbul’dan geliyor ama mahalleyi bulamıyor, mahalleye giremiyor. Yarın 19 Mayıs Anadolu Lisesi buraya taşınacak. 600 kişi gelecek mahalleye. Fakat mahalle karıştırılıyor. Çok sıkıntımız var. Bu yolumuz bir an önce açılsın” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM BEKLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçe verdiklerini belirten Muhtar Akdağ, “Yetkililerle görüştüm. Dilekçe verdim ama ‘kentsel dönüşüm çalışması başlarsa gündeme alacağız’ dediler. Ama ne zaman? Vatandaş çok sıkıntılı. Biz bir an önce olmasını istiyoruz. Şakaya gelmez. Vatandaş mağdur. Herkes beni arıyor. Altgeçidimiz var, yolumuz yok. Bize faydası olmuyor. Aynı eski yolu kullanıyor insanlar. Çevre yolundan geçiyorlar. 2 km aşağı gidiyor. Tiftik Sokak’ın Mihalgazi Caddesi’ne bağlanmasını istiyoruz. Mahallemiz kalabalık. Yetkililer söz veriyor ama bir türlü gündeme gelmiyor. Altgeçit olalı beş ay oldu ama bağlantıyı sağlayacak yol yok. Büyükşehir’e dilekçe verdim. Kentsel Dönüşüm başladığında gündemlerine alacaklarını söylüyorlar. Ama mahallemizle ilgili hiçbir gelişme yok” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi