Altıntaş’Ta "Reyis Ve Mesut" İsimli Yeni Buğday Çeşitleri Tanıtıldı

Videoyu Aç Altıntaş’Ta "Reyis Ve Mesut" İsimli Yeni Buğday Çeşitleri Tanıtıldı
A
a

Altıntaş'ta "Reyis Ve Mesut" İsimli Yeni Buğday Çeşitleri Tanıtıldı

Kütahya’nın Altıntaş ilçesi Beşkarış Köyü’nde, hububat hasadı vesilesi ile "Reyis ve Mesut" isimli buğday çeşitlerinin de tanıtıldığı "Tarla Günü" etkinliği gerçekleştirildi.
Etkinliğe Altıntaş Kaymakamı Mustafa Sait Arcaklıoğlu, Altıntaş Belediye Başkanı Arif Teke, İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Mustafa Kurt, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Başan, İl Genel Meclis Üyesi Oğuz Süngü, Altıntaş Ziraat Odası Başkanı Hikmet Koyak ve kamu kurum ve kuruluş amirleri katıldı.
Altıntaş’ın bölgenin en büyük tahıl ambarlarından biri olmasının, hem vatandaşlarımıza hem de biz yetkililere bazı sorumluluklar yüklediğini belirten Altıntaş Kaymakamı Mustafa Sait Arcaklıoğlu, ’’Bu sorumluluklar içerisinde en önemlisinin ise değişen iklim şartlarının da göz önünde bulundurularak üreteceğimiz ürünlerin ülkemiz ekonomisine en büyük katkıyı sağlaması ve aynı zamanda vatandaşlarımızın en sağlıklı ürünü tüketebilmesi sorumluluğudur." dedi.
Altıntaş Belediye Başkanı Arif Teke, Yaptığı konuşmada, ’’Yeni üretilen "Reyis ve Mesut" isimli buğday çeşitlerinin hasadına tanıklık ettik. Tüm çiftçilerimize kazasız ve bol kazançlar diliyoruz. Kaliteli ürün almak için yapılan bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi