23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

AMACIMIZ GÜÇLENDİRMEK

Videoyu Aç AMACIMIZ  GÜÇLENDİRMEK
A
a

Eskişehir Sanayi Odası’nın (ESO) hayata geçirdiği ‘ESO Meslek Grupları Firma ve Ürün Tanıtım Fuarları’ başladı. Toplantıda konuşan AK Parti MKYK Üyesi Harun Karacan, “Amacımız işlerinizi, ticaretlerinizi, sanayinizi, üretiminizi güçlendirmek” dedi.

ESO Hizmet Binası’nda yapılan fuarın açılışına AK Parti MKYK Üyesi Harun Karacan, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ahmet Çabuk, ESO Meclis Başkanı Süha Özbay, ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş başta olmak üzere bir çok isim katıldı. Fuarın açılında konuşan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Burada hepimiz sanayiciyiz ve yan komşumuz ne iş yapıyor çoğu zaman bilmiyoruz. Bu anlamda bir çalışma yapalım, bir fuar düzenleyelim, birbirimiz ile tanışalım dedik. Her hafta bir meslek komitemiz fuarda buluşacak” ifadelerini kullandı. Meslek komiteleri fuarlarının yanı sıra ithalatın önünü kesmek için de bir dizi çalışma yapacaklarını aktaran Kesikbaş, “İthal malların yerli olarak üretimi için de fuar yapacağız. Yurt dışı mallarını burada sergileyip benzerlerini yapabilecek firmaları çağıracağız. İstiyoruz ki paramız yurt içinde kalsın” dedi.
ÇOK ÇALIŞACAĞIZ
Fuar açılışında konuşan AK Parti MKYK Üyesi Harun Karacan da “Sanayicilerin birbirini tanımadan ticaret ve alışveriş yapması zor bir iş haline geliyor. Sanayici gündüz geliyor demir kapıların arkasına girip akşam çıkıyor. Ne komite ile irtibatı ne de komşuları ile irtibatı var. Bunu düzeltmek adına Sanayi Odamız çok güzel bir fikir düşünmüş. Bizim amacımız sizin işlerinizi, ticaretlerinizi, sanayinizi, üretiminizi güçlendirmek. İnşallah bu çalışmaları daha da artıracağız. Tüm dünya ile entegre olacağız. Sayın Başkan bu bağlama yönelik fikirlerini de aktardı, bu çalışmaları da yapacağız. Ancak önce kendi çevremizi, kendi şehrimizi, ülkemizi sonra dünyayı tanıyabiliriz. Çok çalışıp çok üreteceğiz. Yolunuz açık olsun. Tüm kurum müdürlerimiz ile sanayicilerin emri, hizmetindeyiz” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi