Kazım Kurt - Odunpazarı Belediye Başkanı

Anadolu’nun Sultanları’nda PAROLA ŞAMPİYONLUK

Okunma: 667
Videoyu Aç Anadolu’nun Sultanları’nda PAROLA ŞAMPİYONLUK
A
a

2018-2019 sezonunda Voleybol Bayanlar 1. Ligi’nde mücadele edecek olan Anadolu Üniversitesi hedefini şampiyonluk olarak belirledi. Ekip, sezon açılışında yerel basın ile kahvaltıda bir araya geldi.  


“Değişiklikler yaptık”
Dün sabah saatlerinde Anadolu Üniversitesi Merkez Misafirhanesi’nde gerçekleştirilen kahvaltı etkinliğiyle Filenin Sultanları sezon açılışını gerçekleştirdiler. Anadolu Üniversitesi Kulüp Başkanı Muzaffer Öğütveren, geçen senelere göre bu sene çok farklı bir yapı içerisinde olduklarına değindi. Anadolu Üniversite’sinin yıllardır kendi yetiştirdiği sporcularla mücadele ettiğine değinen Öğütveren, “Bu sene misyon ve vizyonumuzda büyük değişiklikler yaptık” diye konuştu.
 
“İyi bir takım kurduk”
Öğütveren, “Geçen sene takımda bulunan oyuncularımızın büyük bir bölümünün mezun olması ve altyapıdaki oyuncuların bu lig seviyesinde oynayacak seviyede olmamaları bizi dışardan arayışlar içerisine itti. Biz de arayışlarımız sonucunda çok güzel bir takım kurduk. Eskişehir’e layık olabilecek şehrimizi ve üniversitemizi çok güzel bir şekilde temsil edebilecek sporcu topluluğu oluşturmuş bulunmaktayız” ifadelerine yer verdi.
 
Hedefleri yüksek
Eskişehir’i ve Anadolu Üniversitesi’ni iyi bir şekilde temsil edebilecek takım oluşturduklarını söyleyen Öğütveren, “Amacımız bu sene ligde Play-Off oynamak ve iyi bir sonuç alarak Eskişehir’i daha iyi yerlere taşımak. Bu takımın kurulmasında bugüne kadar bize verdiği destekler için Rektör Naci Gündoğan Rektör yardımcımız Zafer Asım Kaplancıklı hocamıza ve üniversitemizdeki yöneticilerimize, yönetim kurulumuza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
Özel turnuvaya çağrıldılar
Anadolu Üniversitesi Spor Kulübü Başkanı Muzaffer Öğütveren, önümüzdeki günlerde Yunanistan Dedeağaç’ta düzenlenecek özel bir turnuvaya katılacaklarını belirtti. Öğütveren turnuvadan başarılı bir sonuçla ayrılmak istediklerini dile getirerek, “Turnuvaya davet edildik. Bütün evrak ve belgelerimiz tamam, turnuvada iyi bir sonuç alarak sezon öncesi güzel bir başlangıç yapmak istiyoruz” dedi.
 
“Yolumuz açık olsun”
Filenin Sultanları’nda takım aptanı Nihal Çalışkan ise böyle bir takımiçinde bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Deneyimli oyuncu bayan voleybolunun Türkiye’de popüler bir spor dalı olduğuna değinip, “Umarım bu sene çok güzel bir sezon geçiririz. Bütün takım arkadaşlarım için güzel temenniler diliyorum. Hepimizin yolu açık olsun yönetimede böyle bir oluşum içinde oldukları için teşekkür ediyorum” dedi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi
Ahmet Ataç
Ahmet Ataç - Hayat Tepebaşı'nda Güzel