ANLAMLI PROJE

Videoyu Aç ANLAMLI PROJE
A
a

TANAP tarafından finanse edilen ‘Kadınların ve Engellilerin Meslekî Beceri Kazandırılması Yoluyla Ekonomik-Sosyal Kalkınmanın Desteklenmesi’ projesi kapsamında Sivrihisar Halk Eğitim Merkezi Kağıt ve Ahşap Atölyesi açıldı.

Açılış programına; Vali Özdemir Çakacak, AK Parti Milletvekili Harun Karacan, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Vali Yardımcısı İsmail Soykan, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, kursiyerler ve davetliler katıldı. 
İLÇE TANITILACAK
TANAP’ın Türkiye için çok önemli bir enerji projesi olduğunu bildiren Vali Çakacak, “Bu projeyi oldukça anlamlı ve değerli buluyorum. Sivrihisar Halk Eğitim Merkezi’miz bünyesindeki 52 kursiyerli ‘Ahşap ve Kâğıt Atölyeleri’ kursları sayesinde kadınlarımıza mesleki beceri kazandırılacak, engelli kardeşlerimizin toplumsal entegrasyonuna katkı verilecek, öğrencilerimizin el becerileri geliştirilecek ve bunların neticesinde ortaya çıkacak ürünlerle de Sivrihisar’ın tarihi ve kültürel motifleri tanıtılmış olacak” şeklinde konuştu.
KATILIM ARTACAK
Vali Özdemir Çakacak, “2017 - 2018 eğitim öğretim yılında ilimizdeki Halk Eğitim Merkezi kurslarımıza 72 bin 672 kişi katılmıştır. Bu yılki eğitim öğretim yılı sonunda bu sayının daha da artacağını öngörüyoruz. Son 4 yılda toplam 162 bin 323 kişinin katıldığı kurslarımızdan 152 bin 286 kişi sertifikalarını almışlardır” diye sözlerine ekledi. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmaları aktaran Genel Müdür Mehmet Nezir Gül de, meslek liselerinin önemine dikkat çekti. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi