Anlamlı proje

Videoyu Aç Anlamlı proje
A
a

Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Yerel Basın Buluşmaları’nnda konuşan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “İletişim fakültesi mezunu gençlerimize iyi şartlar sağlamaya çalışıyoruz. Dolayısıyla bu projeyi de çok anlamlı buluyoruz” dedi.

Eskişehir yerel basınının tecrübeli isimlerini üniversite öğrencileriyle buluşturmayı amaçlayan ‘Yerel Basın Buluşmaları’nın ilki, düzenlendi. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca’nın konuk olduğu “Türkiye’de Yerel Gazetecilik: Nereden Nereye?” başlıklı konferans, İletişim Bilimleri Fakültesi Frig Salonu’nda gerçekleştirildi. Göreve geldiği günden itibaren yerel basın buluşmaları üzerinde çalıştığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, “Bir şehrin ve kurumun sesini dışarıya duyuracak en iyi araç yerel basın kuruluşlarıdır” dedi. Konferansların sonunda elde edilen bilgi birikimini bir kitap haline getirmek istediklerini belirten Rektör Çomaklı, emeği geçen tüm öğretim üyelerine teşekkür etti. Sözlerine, Rektör Çomaklı’ya teşekkür ederek başlayan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, “Bu proje Türkiye’de bir ilk olacak. Anadolu Üniversitesi bizim için Türkiye’nin yıldızı. Ben katıldığım programlarda bundan övgüyle bahsediyorum. Ancak ülke geneline baktığımız zaman maalesef birçok iletişim fakültesinde öğretim görevlisi yok. İletişim fakültesi mezunu gençlerimize mümkün olduğunca iyi şartlar sağlamaya çalışıyoruz. Dolayısıyla bu projeyi de çok anlamlı buluyoruz” dedi. Mesleği sevmeyen ve heyecan duymayanların gazetecilik yapmaması gerektiğini söyleyen Karaca, gazeteciliğin zevkli olmakla birlikte mesaisi olmayan ve yirmi dört saat yaşayan bir meslek olduğunu dile getirdi. HM
 
1000
icon
ali 30 Mart 2019 23:45

Anlaşılan yeni rektör yerel basından gol yemek istemiyor. Kendinden önceki iki rektörün yaptığı hataları tekrar etmiyor. Akıllı adam.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi