Arkadaşımızın yanındayız!

Okunma: 914
Videoyu Aç Arkadaşımızın yanındayız!
A
a

Avukat Heval Yıldız Karasu’nun ofisine yapılan silahlı saldırıya tepki gösteren Kemal Koçak, “Bu alçak saldırı karşısında arkadaşımızın yanındayız. Eskişehirli hukukçular, emek ve demokrasi güçleri bu saldırılara pabuç bırakmayacaktır” dedi.

HABER: MELTEM KARAKAŞ KAYA

Avukat Heval Yıldız Karasu’nun silahlı saldırıya uğrayan ofisinin önünde Karasu’ya destek amaçlı basın açıklaması yapıldı. Açıklamaya avukatlar, akademisyenler, sendika ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Emek ve demokrasi güçleri adına basın açıklamasını yapan Eğitim Sen Eskişehir Şube Sekreteri Kemal Koçak, “Saldırı, aslında biz adaleti sağlamaya çalışan hukukçulara, memleketin daha yaşanır hale gelmesini isteyen biz demokratlara, hak arama mücadelesi veren işçi ve emekçilere yapılmıştır. Emek, demokrasi ve hukuk mücadelesinde bize daima yol arkadaşı olan Karasu’ya yapılan saldırı, aslında hepimize verilmek istenen bir gözdağıdır. Ancak bu saldırıyı gerçekleştiren çete bozuntuları bilmelidirler ki, Eskişehirli hukukçular, emek ve demokrasi güçleri bu saldırılara pabuç bırakmayacaktır” diye konuştu. Karasu’nun adından kaynaklı böyle bir saldırının gerçekleştirildiğini belirten Koçak, bir avukatın ismi üzerinden ırkçılık yapmanın acınacak bir davranış olduğunu söyledi.SORU İŞARETİ OLUŞTURUYOR
Koçak, saldırının ardından Kayı Boyu Derneği Yöneticilerinin sosyal medya hesaplarından ‘Kayı Boyu Derneğimizin yan binasına Heval Yıldız Karasu isimli bir avukatı yerleştirmişler. Odunpazarı’nda HDP'li istemiyoruz!’, ‘Avukatlık tabelasını kaldırdılar’ paylaşımını yaptığını hatırlatarak bu durumun kafalarında soru işareti oluşturduğunu söyledi. Sürecin takipçisi olacaklarını vurgulayan Koçak, “Benzer biçimde söz konusu paylaşımın altına Karasu aleyhine yazılan tehditler, suç teşkil etmektedir. Savcılık makamının bu hususları da dikkate alan, derinlemesine bir soruşturma yapması gerekmektedir. Gerçek sorumluların bulunması ancak bu şekilde mümkün olacaktır” diye konuştu. Çok sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı açıklamanın ardından Karasu’nun ofisinin yan tarafında bulunan Kayı Boyu Derneği’nden mehter marşı sesleri yükseldi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi