ARTİSTİK KURGULAR ÇAĞDAŞ SANATLAR’DA

Okunma: 677
Videoyu Aç ARTİSTİK KURGULAR ÇAĞDAŞ SANATLAR’DA
A
a

Odunpazarı Belediyesi, Çağdaş Sanatlar Galerisi’nin 2017’nin ise son sergisi olan Uğur Çalışkan’ın Post Apocalyptic ‘Kaos ve Metamorfoz’ Resim ve Heykel Sergisi’nin açlışı gerçekleşti.

6 gün açık kalacak olan Post Apocalyptic “Kaos ve Metamorfoz” Resim ve Heykel Sergisi’nin küratörlüğünü Mustafa Güneş yapıyor. Sanatçı Uğur Çalışkan özel bir sunum yaptığı açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, daire müdürleri ile çok sayıda Eskişehirli sanatsever katıldı.

KÜÇÜK ÖRNEKLER
Açılışta konuşan Uğur Çalışkan, Odunpazarlı olduğunu belirterek şunları söyledi: “Alt yapısı insanlığın doğayı algılama çabaları, insanların var olma gayretine rağmen doğayı yok etmede bir yandan sürüyor. İnsanlık kendi kendini yok eden bir forma da gidiyor. Onun olmaması adına küçük örnekler sunuyorum. Yani artistik kurguları. Bir yandan doğayı algılama çabalarımız var, bir yandan da onu bozma çabalarımız sürüyor. Ben bunların totalini algılayıp, artistik yapılar sokuyorum.”

SANAT ÇOĞALTILABİLİR
Sergi açılışında konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt: “Açtığımız bu 7 sergide, 300’e yakın sanat eserini on binlerce sanatseverle buluşturduk. Adeta bir köprü oluşturduğumuz bu sanat-hayat birlikteliğinde; binlerce hayale dokunduk, sanatın paylaşılır ve çoğaltılabilir olduğunu gösterdik.Kent güzelliği sadece fiziksel değildir; kent, ruhuyla görünür hale gelir. Bir kentin ruhunu da ancak sanatla kurtarabilirsiniz. Bu nedenle, açtığımız her sergide estetik zenginliğin yanı sıra,  vatandaşlarımızın entelektüel birikimlerine katkıda bulunuyoruz ve bu anlamda öncü bir rol üstlenmeye çalışıyoruz.”

BAMBAŞKA BİR STİL
Sergi açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, sergiyi çok beğendiğini söyledi. Büyükerşen konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Matematik Bilimini çağdaş sanatların bir örneği olarak resimlendirmiş, heykel haline getirmiş bir sergi. Çok güzel. Uğur Çalışkan hemşehrimizi gerçekten kutluyorum. Bambaşka bir sitili var. Her biri ayrı değerde eserler.” Uğur Çalışkan’ın sergisi 27 Aralık Çarşamba Gününe kadar her gün 10.00-20.00 saatleri arasında gezilebilir. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi