Atanamayınca takı tasarladı

Okunma: 359
Videoyu Aç Atanamayınca takı tasarladı
A
a

KPSS’de yeterli puanı alamadığı için atanamayan öğretmen adayı, kuruttuğu çiçeklerden reçine kullanarak kolye, yüzük ve bileklik gibi takılar tasarlamaya başladı.

Yozgat Bozok Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü 2014’te bitirdikten sonra Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) giren ancak yeterli puanı alamayınca atanamayan 26 yaşındaki Nuray Karagöz, hem boş zamanı değerlendirmek hem de gelir kapısı olması için takı tasarımına yöneldi. Yaklaşık 2 ay kitap sayfaları arasında kuruttuğu çiçekleri reçineye hapsedip kolye, yüzük, bileklik gibi takılar tasarlayan Karagöz, ‘Şanslı Çiçekler’ adını verdiği ürünlerini sosyal medya üzerinden satmanın yanı sıra ülke genelindeki tasarım festivallerine de katılarak alın terinin karşılığını arıyor. Öğretmenlik için KPSS hazırlıklarını sürdüren Karagöz, hedefinin umutsuzluğa kapılmadan hayatı dolu dolu yaşayan öğrenciler yetiştirmek olduğunu söyledi. 
Mesleğini icra edemediği için farklı bir meslek grubuna yönelmenin yanlış olacağını düşünerek, atanacağı günü beklemeyi tercih ettiğini anlatan Karagöz, “Şanslı çiçekler, benim felsefem. Tıpkı Yunus gibi, Mevlana gibi şanslı benim çiçeklerim. Tüm ihtişamıyla şeffaf bir kalıbın içinde yıllarca insanların gözlerine hitap edecekler. Dökülüp toprak olmak yerine, uzun süre sevilecekler. Bu hayalle üretiyorum ürünlerimi” dedi. AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi