Atatürk Anıtı'na karanfil bıraktılar

Okunma: 381
Videoyu Aç Atatürk Anıtı'na karanfil bıraktılar
A
a

Tepebaşı Belediye Meclisi öncesinde Başkan Ahmet Ataç ve CHP'li meclis üyeleri belediye önündeki Atatürk Anıtı'na yapılan saldırıyı kınamak adına karanfil bıraktı.

Geçtiğimiz günlerde Tepebaşı Belediyesi önündeki Atatürk heykeli saldırıya uğramıştı. Saldırıyı kınamak için heykele karanfil bırakan Başkan Ataç, “Eskişehir gibi çağdaş bir şehirde bu olayın yaşanması çok üzücü. Atatürk'ün bu sözü hem Cumhurbaşkanlığı'nın hem de Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın sitesinde yer almaktadır. Kendini bilmez insanlar böyle şeyler yapıyor maalesef. Şiddetle kınıyorum" dedi.
Karanfil bırakıldıktan sonra başlayan Eylül ayı Meclis toplantısı Ahmet Ataç başkanlığında gerçekleştirildi. Gündem öncesinde AK Partili Meclis Üyesi Mustafa Önder, yazılı soru önergesi vererek, 2016 yılında belediyenin otobüs satın alma ve kiralamaya harcadığı miktar ile referandum sürecinde belediye bütçesinden çalışma yapılıp yapılmadığını, yapıldıysa harcamaların tutarının ne kadar olduğunu sordu. Mecliste görüşülen maddeler ilgili komisyonlara gönderildi. MELTEM KARAKAŞ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi