Avcı Bakanlık görevini devretti

Okunma: 234
Videoyu Aç Avcı Bakanlık görevini devretti
A
a

Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, Kültür ve Turizm Bakanlığı görevini Numan Kurtulmuş’a devretti.


Bakanlar Kurulunda yapılan değişikle Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine getirilen Numan Kurtulmuş, görevini Nabi Avcı’dan devraldı. Devir teslim töreninde bir konuşma yapan Avcı, bugüne kadar Başbakan Yardımcısı olarak da yaptıkları hizmetler sebebiyle Kurtulmuş’a teşekkür ederek, “Bugün de bu görevi kendisine devrediyor olmaktan mutluluk duyuyorum” diye konuştu.
Bugüne kadar danışman olarak, Milli Eğitim Bakanı olarak, Kültür Bakanı olarak vazife yapmasına fırsat veren, imkan veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Kültür ve Turizm Bakanlığına atanırken Başbakan Yıldırım’a bugüne kadarki bütün teveccühleri için teşekkür eden Avcı, bütün çalışma arkadaşlarına da teşekkürlerini dile getirdi. Avcı, son olarak Kurtulmuş’a yeni görevinde üstün başarılar diledi.
Görevi devralan Numan Kurtulmuş ise şöyle konuştu: “Kendisi kişiliğiyle, zarafetiyle, bilgisiyle, donanımıyla, kültür adamı sıfatıyla ama devlet adamı sıfatıyla her zaman AK Parti camiasının yol gösterici kişilerinden birisi olmuştur. Çok cerbezeli görünmeyen ama perde arkasında bizim camiamızın sakin güçlerinden biri olan Nabi Avcı’dan bu görevi devralmış olmak benim içinde hem büyük bir onur hem de büyük bir zorluktur.”
Konuşmaların ardından Bakan Kurtulmuş, Avcı’ya ‘hiç’ yazılı bir tablo hediye etti. Kurtulmuş, “Bu hiç, güzel olduğunu zannettiğimiz için seçtik. Bu tür şeyler bir hiçtir. Makamlar, mevkiler her birimiz için bir hiçtir. Asıl olan öte tarafta alnımızın akıyla hesabı verebilmektir. Bunu bir kere daha hatırlatmak için bu hediyeyi takdim ediyorum” ifadelerini kullandı. İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi