Bağımsız denetimcilere eğitim

Videoyu Aç Bağımsız denetimcilere eğitim
A
a

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde, ‘Uygulamalı Bağımsız Deneti’ eğitimi verildi.

Denetçilerin sürekli eğitimi kapsamında gerçekleştirilen programa; Eskişehir, Antalya, Afyonkarahisar’dan bağımsız denetçiler katıldı. Açılışta konuşan Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mehmet Başar “İşletme yönetimlerinin alacakları kararlarda muhasebe biriminin üretmiş olduğu veriler çok önemlidir. Bu verilerin güvenilir olması gerekir. Güvenilir bilgide ancak denetimle sağlanır. Bağımsız denetim bu açıdan önem verdiğimiz bir konudur” dedi.
ŞEFFAF BİLGİ
‘FinMan finansal analiz yazılımı’ ve ‘FAS bağımsız denetim yazılımı’ ile ‘Uygulamalı Bağımsız Denetim Eğitimi’, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necdet Sağlam ve Sorumlu Denetçi Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) Mehmet Yolcu tarafından verildi. Prof. Dr. Necdet Sağlam, “Bağımsız denetimin önemi ve faydaları ile ilgili olarak; yatırımcılar, kredi verenler, işletme yöneticileri ve devlet gibi paydaşların işletmeler ile ilgili tam, doğru ve şeffaf finansal bilgiye ihtiyaç duyduklarını, bunun da ilke ve standartlara uygun finansal raporlama ve bağımsız denetim ile mümkün olabilecektir” ifadelerini kullandı.
BİLGİ VERİLDİ
Sorumlu Denetçi Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) Mehmet Yolcu ise “Büyük ve orta boy işletmelerde, bağımsız denetim uygulamalarında dikkat gerektiren kıdem tazminatı, özel fonlar, geçmiş yıllar kârları, bağlı ortaklıklar ve iştirakler ile bu yatırımlardan elde edilen temettü gelirleri, bağımsız denetim limitleri ve bağımsız denetimin faydaları” konularında bilgi verdi. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi