Bağışlarımız arttı

Videoyu Aç Bağışlarımız arttı
A
a

Kızılay Eskişehir Şubesinin geçen yıla göre bağışlarındaki artış rekor seviyelere ulaştı. Yeni Başkan Egemen Temizsoy, göreve başladıkları 4 aylık kısa sürede vatandaşların güvenini kazandıklarını belirtti. 

 
Kızılay Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Temizsoy ve yönetim kurulu üyeleri, düzenledikleri basın toplantısında ramazan ayında gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi verdi. Geçen yıla göre yardım oranlarının katlanarak çoğaldığını belirten Başkan Temizsoy, “Kızılay Türk Milletinin yüreği. Öyle olmasa 151 yıldır devam eden bir kurum olamazdı. Millette biz o yüreği nasıl yansıtırsak o şekilde cevap veriyor. Biz onların yüreğiyiz, bu yüreği onlara açarsak karşılığı arta arta devam ediyor” diyerek bu artışın sebebinin verdiklerin güven olduğunu söyledi. Şeffaf, ulaşılabilir, dinamik, hesap verebilir bir şube oluşturmak için uğraştıklarını vurgulayan Temizsoy, www.eskisehirkizilayseninle.com adresinin tanıtımını yaptı. Vizyon ve amaçlarına da değinen Başkan Temizsoy, “Toplumsal dayanıklılığı arttıracağız. Yoksulluk ve açlıkla savaşacağız. Sağlıklı yaşayan ve yaşlanan ve afetlere hazır ve bilinçli bir toplum için çalışacağız. Daha yaşanabilir bir çevre için projeler üretip hayata geçireceğiz. Nitelikli eğitimin artması ve toplumun her kesimine ulaşması konusunda devletimize destek olacağız” ifadelerini kullandı.
RAMAZANDA REKOR RAKAMLAR
Rakamlarla yapılan yardımları aktaran Temizsoy, Ramazan Ayı boyunca 130 kişiye iftarlık yemek yardımı, bin 200 kişiye gıda kolisi yardımı, 2 bin kişiye konserve kavurma yardımı, 2 bin kişiye konserve kıyma yardımı, 320 kişiye zekat yardımı, 15 bin kişiye ise kıyafet yardımı yapıldığını açıkladı.    Öte yandan Temizsoy; 2018 yılının ramazan ayında 61 bin 780 TL olan zekat bağışının 2019 yılı ramazan ayında 122 bin 446 TL’ye yükseldiğini, yine geçtiğimiz yıl ramazan ayında 9 bin 470 TL olan fitre bağışının, 2019 yılı ramazan ayında 18 bin 742’ye, 6 bin 710 TL olan fidye bağışının ise 18 bin 547’ye yükseldiğine dikkat çekti. Ramazan ayı boyunca zekat, fidye ve fitrenin yanı sıra normal bağışlarda da artış olduğunu kaydeden Temizsoy, “2018 yılında gelen normal bağış 72 bin 844 TL olurken, 2019 yılında bu rakam 120 bin 399’a yükselmiştir” dedi. Temizsoy, ramazan ayı boyunca Kızılay’a yapılan toplam bağış rakamının geçen yıl 150 bin 804 lirayken bu sene 280 bin 104 TL olduğunu ifade etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi