TARIM FUARI

Başarılı olacağız

Okunma: 479
Videoyu Aç Başarılı olacağız
A
a

*Eskişehir'de bulunmaktan mutlu olduğunu, Eskişehirspor gibi büyük bir camiada sorumluluklarını da çok iyi bildiğini söyleyen Teknik direktör Yücel İldiz, "Herkesin bize gösterdiği ilgiyi çok net hissediyoruz. Herkesin bize umut bağladığını biliyoruz. Bu ağır bir sorumluluk yüklüyor. Bu yükü hep birlikte taşıyacağız.

*Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Elimizdeki mevcut kadroyla Eskişehirspor'u tünelden çıkarmaya, ışığı görmeye çalışacağız. Biraz sabırlı olmak gerekiyor. Kolay bir dönemden geçmeyeceğiz Eskişehir bir futbol kenti, ciddi bir camia, bir futbol kültürü var. Ekibim, sporcu arkadaşlarım ve taraftarın desteğiyle başarılı olacağız" dedi.
 
GÖREVE GELMEM BİRAZ GEÇİKTİ
Teknik direktör Yücel İldiz, Eskişehirspor ile ilgili gündemi, Eskişehirspor’a gelişini ve hedeflerini anlattı. Sezon başında Eskişehirspor da Eskişehirspor ile yollarının birleşmesinin söz konusu olduğunu fakat nasip olmadığını belirten İldiz, Başkan Sinan Özeçoğlu ile sezon başında da bir görüşme yaptıklarını ancak, göreve gelmesinin biraz geciktiğini, gecikmeli de olsa Eskişehir'de bulunmaktan mutlu olduğunu söyledi.
YOĞUN İLGİYİ HİSSEDİYOUZ
 
Eskişehirspor gibi büyük bir camiada sorumluluklarını da çok iyi bildiğini sözlerine ekleyen İldiz, "Herkesin bize gösterdiği ilgiyi çok net hissediyoruz. Herkesin bize umut bağladığını biliyoruz. Bu ağır bir sorumluluk yüklüyor. Bu yükü hep birlikte taşıyacağız” dedi.
SIKINTILI RUH HALİNİ ATLATTIK
Eskişehirspor’da olumlu gelişmelerin de yaşandığını ve kulübün ve oyuncuların üzerindeki sıkıntılı ruh halini, Manisaspor maçını kazanarak attıklarını da belirten İldiz, “Milli maç arası da bize ilaç gibi geldi. Oyuncuları daha yakından tanıma fırsatı bulmamızın yanı sıra Ofoedu dışındaki sakat oyuncular da iyileşti.
TÜNELDEN ÇIKACAĞIZ
Maral ve motivasyon olarak iyi durumdayız. Güzel bir ortam sağladık. Eskişehirspor'u düzlüğe çıkarmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Elimizdeki mevcut kadroyla Eskişehirspor'u tünelden çıkarmaya, ışığı görmeye çalışacağız" dedi.
BAŞARIYI YAKALARSAK MUTLU OLURUM
Çalıştırdığı hiçbir takımı küme düşürmediğini ve kendisinden beklentilerin yüksek olduğunun da altını çizen İldiz, şöyle devam etti: "Görev yaptığım takımları hep bir üst lige taşıdım ya da finallerde kaybettim. Eskişehirspor'u istediğim seviyeye getirip, başarıyı yakalarsak çok mutlu olacağım.”
SABIRLI OLMAMIZ GEREKİYOR
Sözleşmesinin sezon sonuna kadar olmasına rağmen Eskişehirspor'da uzun yıllar çalışmak istediğini de aktaran İldiz, “Kulübün zor durumda olduğunu herkes biliyor. Bu zor dönemde herkesin desteğini bekliyoruz. Biraz sabırlı olmak gerekiyor. Kolay bir dönemden geçmeyeceğiz.
EĞER DELİLİK YAPACAKSAM BURDA YAPARIM
Bunları bilerek göreve geldim. Birçok antrenör arkadaşım, Eskişehirspor'a gelirken 'takımın hali belli sen deli misin' dedi. Eğer delilik yapacaksak böyle camialar için yapalım. Çünkü Eskişehir bir futbol kenti, ciddi bir camia, bir futbol kültürü var. Ekibim, sporcu arkadaşlarım ve taraftarın desteğiyle başarılı olacağız" dedi.
YASAKLARA KARŞIYIZ
Yücel İldiz, bir soru üzerine Türk futbolunda yabancı futbolcu sınırlaması tartışmalarının yaşandığını anımsatarak, "Yasaklara karşıyız diyoruz ancak bu kez biz yasak getirmeye çalışıyoruz. Yabancı kısıtlaması getirerek Türk futbolunun kalkınacağını düşünmüyorum. Yabancı diye bizim alt liglerden oynayamayacak oyuncuları getirmeyelim. Oyuncunun da teknik adamın da kalitelisi gelsin. O zaman hiç problem yaşamayız." diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi