Basın özgür olmadıkça hiçbirimiz özgür değiliz

Videoyu Aç Basın özgür olmadıkça  hiçbirimiz özgür değiliz
A
a

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözerve Türkiye’nin dört bir yanından gazeteciler, yaptığı haber nedeniyle daha önce hakkında kesinleşmiş cezası olduğu için 3 Mayıs Dünya Gazeteciler Günü’nde cezaevine konulan Ünye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Coşkun ile dayanışma gösterdi.

Çakırözer, gazeteciler ve sivil toplum temsilcileri, gazetecilerin haberi, yazısı, ifadesi nedeniyle yargılanmasına, cezaevine konulmasına tepki göstererek, “Türkiye’de basın özgür olmadıkça hiçbirimiz özgür değiliz” dedi. Çakırözer, Karadenizli gazetecilere oluşturdukları birlik ve dayanışma için teşekkür etti.
Çakırözer, “21. yüzyıl Türkiye’sinde bir meslektaşımız cezaevine giriyor. Hem de Dünya Basın Özgürlüğü Günün’de Ünye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Coşkun, 3 Mayıs Gazeteciler Günü’nde sadece haber yazdığı için cezaevine giriyor. Ordu, Giresun, Zonguldak, Trabzon, Samsun, tüm Karadeniz’den gazeteciler dayanışma için bir arada! Bu güzel birlik, beraberlik ve dayanışma için hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Türkiye’de basın özgür olmadıkça hiçbirimiz özgür değiliz” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi