Başkan aranıyorsa ben varım!

Videoyu Aç Başkan aranıyorsa ben varım!
A
a

 Es TV’de katıldığı Ekstra Gündem Programında, önemli açıklamalarda bulunan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt,  “Es Es’e başkan aranıyorsa ben varım. Cebinden kaynak harcayan yöneticiler lazım. Bu iş böyle gitmez” dedi.


“Hamaseti bir tarafa bıraksınlar” 
ES TV’de Arif Anbar, Ali Baş ve Cihan Yıldırım’ın sorularını yanıtlayan Kurt, “Benim oyum Eskişehirspor’a” diye bir kampanya başlatmasını değerlendiren Kurt, “Taraftarlar Eskişehirsporlu bir başkan arıyorsa ben varım. Benden daha iyi Eskişehirli birini bulma şansları yok. Bulamazlar. Şimdiye kadar bulduklarının hepsi defolu çıktı, yanlış çıktı. Eskişehirsporlu olmadıkları için. Eskişehirspor böyle oldu. Taraftar popülizmi bir tarafa bıraksın. Hamaseti bir taraf bıraksınlar. Doğru iş yapacak adamlara destek versin.”
“16 yıldır denediler olmadı”  
“Son 7-8 yıldır, hatta Unakıtan’dan bu yana Eskişehirspor yönetimlerini Adalet ve Kalkınma Partililer tespit etti. Taraftarlar da onlardan bir şey gelecek diye onlara kucak açtı. Fakat olmadı. Aynı şeyi 16 yıldır denediler olmadı. Taraftarlarımızın bence bu konuda bazı taraftar liderlerinin gazıyla hareket etmemesi lazım. Objektif, tarafsız olsun, kim Eskişehirspor’a yararlı, kim katkı sundu görsün.
“Sorunları çözmek yönetimin işi” 
“Odunpazarı Belediyesinin 24 saat Eskişehirspor’a bakıp gözetmek gibi bir lüksü yok. Odunpazarı Belediyesi olarak yapabileceğimiz ölçüde katkı sağladık. Eskişehirspor’un mutfağı, alt yapısı, ulaşımı, stadını ve diğer sorunlarını çözmek yönetimin işi. Bunu yapamıyorsan aday olmayacaksın. Aday oyluyorsan da çözeceksin. Şimdi Eskişehirspor’da ben okuduğum gördüğüm ve duyduğuma göre bir tek yöneticilerin alacağı yok.”
“Çok net kaynaklar söyledim” 
“Radikal, sportif ciddi kararlar alabilen, kaynak yaratabilen. Gerekirse kaynağı cebinden yatıracak yönetici lazım. Topu kabak sanacak adamlarla bu iş olmaz. Radikal, kulüp yönetimi adına ciddi sportif kararlar alabilen, kaynak yaratabilen, kaynağı cebinden yatıracak yönetici lazım. Bu profesyonel bir iş.  Para vermeyen yönetici olmasın. Eskişehirspor’a hortumla aktarsanız, hortumla gider. Burada yanlışlar var. Ben çok net kaynaklar söyledim.
“Ölüsünden para kazandılar”  
“Biz stadyumun bakımını yaptığımız için birilerinin neması kesildi. Adalet ve Kalkınma Partililer Eskişehirspor’un sırtından para kazandılar. Burada Eskişehirspor’un ölüsünden para kazandılar. Bunu herkes biliyor. Tribün liderleri ne oluyor diye soruyor mu? Esstor’dan şuanda yine birileri para kazandı. Eskişehirspor kazanmadı. Son 5 yıllık Esstor’dan Eskişehirspor ne kazandı? Ben soruyorum.”
“Böyle bir şey olmaz”   
“Esstore işletenler kaç lira elektrik parası harcadı. Su parası ödedi. Eskişehirspor’un ölüsünden para kazanlar Eskişehirspor’u kurtaramaz. Eskişehirspor günün koşullarına göre transfer tahtası açılırsa büyük başarıdır. Şüpheliyim. Ben taraftarım iyi maçlar izlemek istiyorum. Futbol sektörü doğru iş yapmıyor. Futbolcu üretmiyor. Marka üretmiyor. O işte pazarlamayı yapamıyor. Birileri para versin biz bunu dağıtalım böyle bir şey olmaz.”
 “Bu ligde bile 30 bin taraftarı var”
“Kulüp kendi alt yapısını yönetir hale gelmeli. Efendim süper lige çıkarsak, borç biter. Ben buna katılmıyorum. Eskişehirspor’un bu ligde bile 30 bin taraftarı var. Burayı şov haline getirirsen, verimli hale getirirsen kendi kendine yeter. Elindeki futbolculara güvenmedin. Bu sezon gençlerle çıkıyorsun. Geçtiğimiz sezondan elinizdeki bazı futbolcuları kaçırmasaydın, bu sezon bu gençler ile iyi şeyler yapılabilirdi” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi