BAŞKANLAR SAMSUNLULAR İLE BULUŞTU ARKAMIZDAKİ ORDU SİZSİNİZ

Videoyu Aç BAŞKANLAR SAMSUNLULAR İLE BULUŞTU ARKAMIZDAKİ ORDU SİZSİNİZ
A
a

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile birlikte Eskişehir’de yaşayan çok sayıda Samsunlu ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan Büyükerşen, “Hizmetler Yılmaz Başkan’ın, Ahmet Başkan’ın, Kazım Başkan’ın dönemi diye anılır ama aslında bizim arkamızdaki büyük ordu sizlersiniz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç Çamlıca Mahallesinde bulunan Samsunlular Derneği’nde düzenlenen toplantıya katıldı. Samsunluların yoğun ilgi gösterdiği programda Dernek Başkanı Veli Kartal, “Eskişehir’de yaklaşık 8 binin üzerinde Samsunlu yaşıyor ve 680 üyemiz var. Acı, tatlı günlerimizde bizleri yalnız bırakmayan Ahmet Başkan’a bir kez daha teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
HEP BERABERİZ
Ardından konuşan ve Tepebaşı Belediyesi’nin hayata geçirdiği proje ve çalışmaları görseller eşliğinde anlatan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç “Sevgili Samsunlular, sizlerin Eskişehir’de yaşamaya başlaması ile birlikte inşaat sektörü büyük bir ivme kazandı. Her biriniz çalışıp emeğiniz ile ekmeğinizi kazanan insanlarsınız. Eskişehir’in inşaat sektörüne de büyük bir hareket getirdiniz. Ülkede yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı sizler de zor günlerden geçiyorsunuz. Diliyorum ki ekonominin bu kötü gidişatı bir an önce son bulur ama durum çok da iyi görünmüyor. Samsunlu bazı kardeşlerimizin inşaat işlerinin daha hareketli olduğu illere gittiklerini de üzülerek öğreniyoruz. Buralarda defalarca bir araya geldik, iyi günlerde ve kötü günlerde beraber olduk, birçok güzel anımız var. Bize oy verip vermediğiniz ile ilgili de asla bir söylemim olmadı. Ancak ülkede önemli gelişmeler var, bazı şeylerin değişmesi gerekiyor. Söylemek istediğim şey, sorunun bir parçası o sorunu çözemez arkadaşlar. Ülkemiz yaklaşık 17 senede bu noktaya geldiyse, artık sorunu başkası çözmeli diye düşünüyorum. Tabi sandık başına gittiğinizde her zaman olduğu gibi karar size ait olacak” ifadelerini kullandı.
Başkan Ataç dernek üyelerinden, “Siz de bizim mutluluk kaynağımızsınız” karşılığı gelmesi üzerine de “İşte, birlikte olmanın güzelliği bu. Eğer biz iyi günde, kötü günde yan yana durmayacaksak neyin önemi var. Bu şehirde yaşayanlar olarak her zaman yüz yüze bakacağız. Sizlerle iletişimimiz asla kesilmedi. O yüzden dostluğumuzun kıymetini bilmeliyiz. Derdimiz, çocuklarımızı daha güzel bir ülkede büyütmek” şeklinde konuştu.
TEŞEKKÜR BORÇLUYUM
Daha sonra konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise “Eskişehir’de dışardan gelenlerin dahil herkesin gıpta ile baktığı, ‘Avrupa kenti’ dediği kentimizin yapılarında, modern binalarında hep sizin emeğiniz var. O bakımdan sizlere teşekkür borçluyum. Çünkü genellikle savaşta askerler başarılı olur, savaş kazanılır ama zafer komutanın olarak yorumlanır. Belediyecilik de böyledir; hizmetler Yılmaz Başkan’ın, Ahmet Başkan’ın, Kazım Başkan’ın dönemi diye anılır ama aslında bizim arkamızda da bir grup var. Belediyelerimizdeki yönetim hizmetinde bulunan memurlarımız, mühendislerimiz, mimarlarımız, muhasebecilerimiz var. Onun da arkasındaki büyük ordu sizlersiniz. Bu şehirde temeli kazan, taşları üst üste koyan, betonları kalıplara döken, demirleri büken, kısacası inanların yaşadığı yuvasını yapanlar olarak benim aklıma sizler geliyorsunuz.” ifadelerini kullandı.
AYRIM GÖZETMİYORUZ
Toplantıda konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ise “Ben de Tepebaşı bölgesinde oy kullanacağım. Benim oyum Yılmaz Büyükerşen ve Ahmet Ataç’a olacak. Bölgemdeki çalışmalardan bir yurttaş olarak çok memnunum. Çünkü Tepebaşı’nda Ahmet Abi, Büyükşehir’de Yılmaz Hoca, Odunpazarı’nda biz son derece koordineli ve başarılı işler gerçekleştiriyoruz. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışını hiçbir ayrım gözetmeden tüm vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Ahmet Abi de Yılmaz Hoca da insana dokunan, onların hayatına doğrudan katkı sunan başarılı işlere imza attılar, atmaya devam ediyorlar. 3 belediyemizin ortak çalışmaları sayesinde Eskişehir nefes alan, fark yaratan, güvenli, turistlerin akın akın geldiği bir şehir oldu. Tek sorunumuz Büyükşehir Meclisinde çoğunluk olamamamız. İnşallah bu dönem sizlerin desteği ile o çoğunluğu da sağlayacağız ve Eskişehir için önemli projeleri herhangi bir engele takılmadan, rahatlıkla ve gecikmeden hayata geçireceğiz” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi