Başörtülü Öğretmene Yapılan Hakarete Tepkiler Büyüyor

Videoyu Aç Başörtülü Öğretmene Yapılan Hakarete Tepkiler Büyüyor
A
a

Gaziler Günü Nedeniyle İzmir Foça'da Düzenlenen 19 Eylül Gaziler Gününde Yapılan Çirkin Eylem Sonrasında Üzüntüsünü Dile Getirmek Üzere Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’I Makamında Ziyaret Eden Gaziler Öğretmenlere Yapılan Bu Çirkin Eylemin Kendilerini Çok Üzdüğünü Belirttiler.

İzmir’in Foça ilçesinde ’Gaziler Günü’ töreninde başörtülü sunucu öğretmeni protesto eden gruba tepkiler sürüyor.
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ve Gazi Tahsin Koç, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ı ziyaret ederek öğretmenlere yapılan çirkin eylemin kendilerini derinden üzdüğünü dile getirdi. Olay sonrasında bir gazinin kesinlikle böyle bir davranışta bulunmayacağını çok iyi bildiği için oradaki çirkin eylemi gerçekleştirenleri araştırdığını ve gazilik mertebesiyle uzaktan yakından alakalarının olmadığını saptadıklarını belirten Kumartaşlı, “Başörtülü sunucu öğretmenimiz de bizleri ve geleceğimizi yetiştiren ve bir gazilik unvanı kadar kutsal bir unvana sahip olan birisidir. Gazilik nasılsa bizler için öğretmenlik de o mertebededir. Biz gazilerimizin mukaddes değerlerinden biridir. Başörtüsü dinimizin temel emirlerindendir. Orada yapılan bu çirkin eylem sanki gaziler gerçekleştirmiş gibi gösterilmesi bizleri derinden üzmüştür. Tüm öğretmenlerimiz ister başörtülü olsun, ister başı açık, bizim başımızın üstünde yeri vardır” dedi.
Ziyaretten dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı ve Gazi Tahsin Koç’a bu nazik ve anlamlı davranışlarından dolayı teşekkür etti.
Kaynak : Afyon Haberleri
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi