BEREKET ARTIYOR

Videoyu Aç BEREKET ARTIYOR
A
a

Büyükşehir Belediyesi’nin Sarıcakaya ile Mihalgazi’de dağıttığı ve 5 Milyon TL üzerinde gelir sağlayan domates fidelerinden sonra, üreticilere Ekim ayında dağıtılan 2,5 milyon marul fidesinden de bereket fışkırıyor.

Marul seralarını ziyaret eden Başkan Büyükerşen geçen sene 250 bin domates fidesi dağıttıklarını hatırlatarak, bu yıl bu sayıyı 500 bine çıkaracakları müjdesini verdi.
100 GÜN ÖNCE
Başkan Büyükerşen’in başlattığı Kırsal Kalkınma Projeleri zor günler geçiren üreticiye nefes aldırmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 100 gün önce dağıttığı marul fideleri, bölge üreticisinin kazanç kapısı oldu. Daha önce binlerce dut fidanı ve domates fidesi ile çiftçilere nefes aldıran Büyükşehir Belediyesi, Ekim ayında dağıttığı 2.5 milyondan fazla marul fidesi ile de çiftçiye rahat bir nefes aldırdı. Marul fidelerinin yetiştiği ve büyük verim alınan seraları ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, projeden faydalanan çiftçilerle Sarıcakaya ve Mihalgazi’de bir araya geldi.
SERALARI GEZDİ
Üreticiye hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren Başkan Büyükerşen, üreticiyi desteklemeye devam edeceklerini ve yeni projelerin üzerinde çalıştıklarını müjdeledi. Başkan Büyükerşen, büyük verim elde edilen seraları yerinde ziyaret ederek üreticilerle fikir alışverişinde bulundu. Büyükerşen “Dağıttığımız ve büyük gelir elde ettiğiniz domates fidelerinden sonra maruldan da aynı şekilde verim almanız bizleri son derece mutlu ediyor. Ekonomik olarak sıkıntılar içinde olduğunuzu biliyorum. Büyükşehir Belediye Başkanınız olarak hayal satarak değil, sizlere dokunan, fayda sağlayan projelerimle her zaman yanınızdayım. Sizlerden gelen talepler doğrultusunda desteğimizi arttırarak devam ettireceğiz” dedi.
YÜZLER GÜLÜYOR
Türkiye’de tarımın yanlış politikalar sonucu dışa bağımlı hale geldiğini, çiftçinin ürettiğinden para kazanamadığını belirten Başkan Büyükerşen “Üzülerek görüyoruz ki üreterek kendi kendine yeten ülkemizde tarım hızla yok oluyor. Sarımsaktan samana kadar her konuda dışa bağımlı hale geldik. Son olarak da soğanda gümrük vergisi sıfırlandı ve ithalatın önü açıldı. Türkülerimizde söylendiği gibi kuru soğana muhtaç hale geldik. Çiftçimizin yüzü artık gülmüyor. Bu da pazara, markete yansıyor. Eskişehir’de kırsal kalkınma projelerimiz ile bu mutsuzluğu biraz olsun gidermek, hem üreticimizin hem de halkımızın yüzünü güldürmek için kolları sıvadık. Dut fidanları ile başlayan, domates fideleri ile devam eden projelerimizden sonra Ekim ayında dağıttığımız 2,5 milyondan fazla marul fidelerinin durumunu görmek için Sarıcakaya ve Mihalgazi’ye geldik. Özellikle seralarda çalışan kadınlarımızın yüzünün güldüğünü görmek bizlere gelecek adına umut oluyor, güç veriyor. Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık başta olmak üzere üreticilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Ayrıca kısa süre içerisinde kent merkezinde açacağımız markette de üreticilerimiz, aracılar olmadan, ürününü hak ettiği değeri ile vatandaşımıza ulaştıracak” dedi. HM
 
1000
icon
Yasin 4 Şubat 2019 22:07

Sayın başkanım Günyüzü'yü unutmayın. Burasıda Eskişehir, bizde büyükşehirin nimetlerinden yararlanmak istiyoruz. Gözden ırak günülden ırak olmayalım.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi