Bİ BİTMEDİN SEBASTIAN!

Videoyu Aç Bİ BİTMEDİN SEBASTIAN!
A
a

2015-16 sezonunda 19 maçta Es Es forması giyen Sebastian Pinto, kulübün başına bela oldu. Aradan geçen yıllara rağmen göreve gelen yönetimler alacağını ödemeyince, Osman Taş ve yönetimi -6 puan silme cezasıyla karşı karşıya kaldı. FIFA’dan TFF’ye verilen talimatta 6 puanın silinmesi istendi.

Üçüncü haftada ilk kriz
Eskişehirspor’da yeni yönetim görev süresinin üçüncü haftasında ilk krizle karşı karşıya geldi. Siyah-Kırmızılı takımda 2015-16 sezonunda sadece 19 maçta forma giyen Şilili futbolcu Sebastian Pinto’nun avukatı, geçtiğimiz aylarda futbolcunun alacağının ödenmesi için kulübe haber göndermiş ve Haziran ayının ilk haftasında ödenmesi gereken 540 Bin Avro’yu beklemeye başlamıştı.
 
Avukat işi karıştırdı
Ödeme zamanı Sebastian Pinto ile görüşen ve Temmuz ayına kadar süre isteyen Eskişehirspor Kulübü, futbolcuyla anlaşarak zaman kazanmıştı. Edinilen bilgiye göre bu görüşmeden haberi olmayan oyuncunun avukatı, ödeme yapılmadığı gerekçesi ile FIFA’ya başvurarak puan silme cezasının uygulanmasını talep etti.
 
TFF durdurdu
FIFA, Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) talimat vererek, Eskişehirspor Kulübü’nün, yeni sezonda geçerli olmak üzere 6 puanının silinmesini istedi. Bunun üzerine Eskişehirspor Kulübü’nden konuyla ilgili bilgi isteyen TFF’ye, oyuncuyla anlaştıklarını fakat avukatının konuyla ilgili bilgisinin olmadığını aktaran Eskişehirspor Kulübü, Pinto ile yapılan yazışmalar sayesinde şimdilik puan silme cezasını durdurdu.
 
25 Haziran kritik gün
Edinilen bilgilerde göre Eskişehirspor Kulübü, Sebastian Pinto ile yapılan görüşmede, Temmuz ayında ödemenin yapılacağına dair mutabakata vardığına dair yazısı, FIFA’ya göndererek karara itiraz edecek. Üç gün içinde yapılan itirazın sonuçlanacağı ve 25 Haziran tarihinde Eskişehirspor’un kaderinin belli olacağı gelen haberler arasında.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi