BİR ANNENİN GÖZYAŞLARI

Okunma: 765
Videoyu Aç BİR ANNENİN  GÖZYAŞLARI
A
a

İki çocuk annesi Nuray Erdoğan, çocuklarını bırakacak kreş olmadığı için çalışmadığını belirterek büyük maddi sıkıntı yaşadığını söyledi. Haberi yaptığımız sırada evinin doğalgazı da kesilince genç anne gözyaşlarına boğuldu.

HABER: MELTEM KARAKAŞ

Türkiye’de iş yerlerinin ücretsiz kreşlerinin olmaması birçok kadını mağdur ediyor. Çalışmak zorunda olmasına rağmen kadınlar, çocuklarına bakacak kimse olmadığı için iş hayatından uzak kalıyor. Bunlardan birinin örneği de Yeşiltepe Mahallesinde yaşanıyor. Üç sene önce eşinden boşanan iki çocuk annesi Nuray Erdoğan, maddi sıkıntılarla boğuşuyor. Kirasını ve faturalarını ödeyemeyen Erdoğan’ın doğalgazı haber için gittiğimiz esnada yetkililer tarafından kesildi. 4. ve 1. sınıfa giden iki kız çocuğu olduğunu fakat çocuklarının okul masrafını dahi karşılayamadığını anlatan Nuray Erdoğan, “Gelirimi şu an hiçbir şekilde sağlayamıyorum. Ameliyat oldum çalışamadım. Çalışmak istedim, çocuklarım ortada kaldı. Muhtarlık destek oldu biraz. Çevremdekiler gıda yardımında bulundu. Ama benim asıl sıkıntım kiram, elektriğim, doğalgazım, suyum ve çocuklarımın okul ihtiyacını karşılayamamak” dedi.

ÇOCUKLARIM ORTADA KALIYOR
Çalışıp kendi ayakları üzerinde durmak istediğini söyleyen Erdoğan, “Çocuklarıma bakacak kimse olmadığı için çalışamıyorum. Çalışmak istiyorum ama çalıştığım zaman da çocuklarım ortada kalıyor. Onları ihmal etmek istemiyorum. Bunun için iş istiyorum ve çocuklarım için devletten, belediyelerden kreş istiyorum. Bana destek olsunlar. Benim gibi olan birçok kadın var. Evinde çocuğu olduğu için çalışamıyorlar. Bir ameliyat geçirdim. O ameliyattan sonra çalışamadım. Ben sadece kendi ayaklarımın üzerinde durup kendi geçimimi kendim sağlamak istiyorum. Eşimden üç sene önce ayrıldım. Daha gencim, çalışabilirim. Bursa’da yaşarken çalışıyordum. Çalıştığım fabrikanın kreşi vardı. Çocuklarımı oraya bırakıyordum. Ama Eskişehir’de bu imkân yok” diye konuştu.

KİMSE BANA DÖNÜŞ YAPMADI
Anne olan kadınların birçoğunun kreş sorunu yüzünden çalışamadığını dile getiren ve kendi gibi mahallede başka kadınların olduğunu da hatırlatan Erdoğan, bu anlamda kadınların sesi de olmak istiyor. “Çalışmayan kadın kalmasın” diyen Erdoğan, “Kimse hazır lokma yemesin. Başvurmadığım yer kalmadı ama kimse bana dönüş yapmadı. Temizlik yaparım, bulaşık yıkarım, sekreterlik yaparım. Yeter ki iş ve çocuklarıma kreş versinler” ifadelerini kullandı.

1000
icon
lütfü 11 Ocak 2018 08:11

haberde bir sorun yok . Allah kimseyi zor durumda bırakmasın. ama habere ait foğrafta bir hata var doğalgaz kesildiği zaman vana kapatılıp mühürlenir. sayaç sökülmez.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi