BİR KİŞİ BİLE MAĞDUR OLMAYACAK

Videoyu Aç BİR KİŞİ BİLE MAĞDUR OLMAYACAK
A
a

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Küçük Sanayi sitesine giderek buradaki esnaflarla bir araya geldi. Esnafların talep ve sorunlarını dinleyen Sakallı, “Küçük Sanayi’de tek bir kişinin dahi mağdur olmadığı bir projeyi ortak akılla hayata geçireceğiz” dedi.

Odunpazarı Belediye Başkanlığı döneminde Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili çalışmalara başlayan Sakallı, “Yarım kalan işi 1 Nisan’dan sonra tamamlayacağız” dedi. Sakallı, “2014 yılında belediye başkanlığı görevimden ayrılırken, benden sonraki arkadaşlara, çalışmaları için Küçük Sanayi ile ilgili bir fikir projesi de bırakmıştım. Ancak aradan geçen 5 yıla rağmen ne yazık ki bir yol alınamadı. Küçük Sanayi Sitesi bu şartlarda şehrimize yakışmıyor” diye konuştu.

İLK KENTSEL DÖNÜŞÜM
Vatandaşların hak mağduriyeti yaşamaması gerektiğinin altını çizen Sakallı, “Odunpazarı Belediye Başkanlığım döneminde, Karapınar’da bin tane gecekondu yıktık. Türkiye’nin ilk kentsel dönüşüm projelerinden birini hayata geçirdik. Bu projede bir hemşerimizi dahi mağdur etmedik. Bin kişi içinden bir kişi bile ‘Hak mağduriyetine uğradım’ diye mahkemeye gitmedi. Bir iş yaparken tarafların hiçbirini mağdur etmemeye özen göstermek çok önemli” dedi.

BİRLİKTE KARAR VERECEĞİZ
Projenin ortak akılla hayata geçirileceğinin altını çizen Sakallı, “Küçük Sanayi Sitesinde bir iş yapılacaksa yine hep beraber karar vereceğiz. Buradaki vatandaşlarımızın mülk hakları ve işletme hakları var. Buradaki esnaflar, mülk sahipleri ve ilgili dernekler ile bir masa etrafında oturacağız, ortak akılla bir çözüm üreteceğiz. Biz bugüne kadar hep böyle yaptık, bundan sonra da öyle yapacağız. Hiçbir vatandaşımızın mağdur edilmediği bir projeyi hayata geçirmemiz gerekiyor. Belki projeyi etaplandıracağız, belki aynı anda başlayacağız. 1 Nisan’dan sonra tüm taraflarımız ile paydaşlarımız ile bu konuyu müzakere edeceğiz. Ama burasının böyle kalmaması lazım.”

BÜYÜKŞEHİR BU GÜCE SAHİP
Bir esnafın, Küçük Sanayi projesi esnafında yer temini konusundaki sorusu üzerine Sakallı, “Bu konuda TOKİ devreye girebilir. Ama TOKİ yapmasa bile Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 500 dükkan, 1000 dükkan yapacak güce sahip. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi maliyet yapısı, kaynakları ve imkanları buna uygun” diye yanıt verdi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi