Bir kişi değişir her şey değişir

Okunma: 199
Videoyu Aç Bir kişi değişir her şey değişir
A
a

Halk Merkezlerinin yıl sonu sergisinde konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, 24 Haziran’dan sonra yeni bir Türkiye olacağını söyleyerek, “Bir kişi değişir, her şey değişir” dedi.

Odunpazarı Belediyesi Halk Merkezleri’nde yıl boyunca eğitim gören atölye katılımcıları yılsonu sergisi açtı. Orhangazi, Büyükdere, Kırmızıtoprak Halk Merkezlerinde açılan sergide, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Milletvekili Adayları Sibel Yeşildal, Metin Tomsuk ile çok sayıda atölye katılımcısı bulundu.
Başkan Kurt yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi: “11 Halk Merkezimizdeki sergilerin tamamını bu hafta açıp, bitireceğiz. Amacımız da şu; burada üretilenler aile ekonomisine küçük de olsa bir katkı yapsın. Boş zamanlarınızda ürettiğinizi, bir organizasyon içinde satarak paraya dönüştürebilelim. Bunun için hem OMEK’de hem de Arasta’da hem de yeni oluşturduğumuz Odunpazarı Kadın Girişim Kooperatifinde değerlendirme şansımız var. Bugünün ekonomik koşullarında elimize geçen parayla karnımızı doyurma şansımız bitti. Bu hükümetin freni patladı, tutmuyor, tutturamıyor. Faizleri de artırsa Dolar ve Euro’yu indiremiyor. Çünkü iyi yönetemiyor. İyi yönetemediği için de umarım 24 Haziran’da biletini kesip, göndereceğiz. Hep birlikte yeni bir Türkiye’de barış içinde; kardeşçe, dostça ve üretimle, refah içinde yaşayacağız. 24 Haziran’da Muharrem İnce’yi seçtiğimiz zaman, bunların yüzde 80’i çok kısa bir süre içinde bitecek. Uzun vadede bitecek işlerde zamanla gerçekleşir. Bunu şu güvence ile söylüyorum; Türkiye’de CHP’li Belediyelerin yönettiği şehirlerle, AK Parti’nin yönettiği şehirler arasında standart farkı var. İnsani Gelişim Vakfı’nın Türkiye’deki metropoller ilçeler içerisinde yapmış olduğu bir araştırmada insani gelişme endeksi en yüksek olan 30 ilçeyi belirlemiş. Bu 30 ilçenin 20’sinde CHP’li Belediye var. Övünerek söylüyorum; Odunpazarı Belediyesi ile Tepebaşı Belediyesi de bu ilk 20’nin içerisinde. Biz bu başarıya güvendiğimiz için Türkiye’yi de bu rahatlıkla yöneteceğimiz de her yerde söylüyorum. Biz, 24 Haziran’da tamam diyoruz. Umarım, bütün Türkiye tamam der.” Başkan Kazım Kurt, konuşmasının ardından yılsonu sergisini açılışını gerçekleştirdi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi