BİRAZ TOPARLANDI

Videoyu Aç BİRAZ TOPARLANDI
A
a

ESGROUP’u ziyaret eden Sarıcakaya Belediye Başkanı Hüseyin Çam, önemli açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz ay meydana gelen yoğun yağıştan kaynaklı mağduriyet yaşayan üreticiler hakkında konuşan Çam, “Henüz para gelmedi ama biraz toparlandı” dedi.

Sarıcakaya Belediye Başkanı Hüseyin Çam, ESGROUP’u ziyaret etti.
ÜRÜNLER SARCAKAYA’DAN
31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından yerel basını ziyaret etmeye başladıklarını ifade eden Çam, ilçe hakkında önemli bilgiler de verdi. Sarıcakaya ve Mihalgazi’den her gün 20 kamyon domatesin çıktığını belirten Çam, “Domates bitmeye başladı. Domateslerin yüzde 80’i tırlarla dolu gidiyor. Özellikle İstanbul ve Ankara’ya domates Sarıcakaya’dan gidiyor. Eskişehir’e daha çok İnhisar ve Sarıcakaya’yı çevreleyen bölgeden domates geliyor. Aynı şekilde Cumhuriyet ve Sakintepe Mahalleleri de domates üretimi yapan yerler. Ama halkımız şimdilerde güzlük kabak, salatalık, domates yapmaya başladı” diye konuştu.
YOL ELBET YAPILACAK
Geçtiğimiz ay selin vurduğu üreticilerin durumu hakkında bilgi veren Çam, “Henüz para gelmedi ama biraz toparlandı. DSİ dereleri ıslah etti. Büyükşehir Belediyesi görev alanı içindeki yolları açtı. Zarar gören sera ve tarlalar hem Cumhurbaşkanına iletildi hem de milletvekilleri Meclis’te gündeme getirdi. Çiftçiler de kendi imkânlarıyla yaralarını sarmaya çalıştılar” diye konuştu. Sarıcakaya Yolu için bu sene herhangi bir çalışma beklemediklerini belirten Çam, “Yolun ihalesi, kamulaştırmaları yapıldı. Para kısmı da çözülürse yapılır. Bu yol elbet yapılacak. Ama biz, bizim dönemimizde yapılmasını temenni ederiz. 2020 yılı içerisinde yolun yapımına başlanacağını tahmin ediyoruz” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi