Birlikte hareket etmeliyiz

Okunma: 388
Videoyu Aç Birlikte hareket etmeliyiz
A
a

CHP Parti Meclis Üyesi ve Milletvekili Gaye Usluer, Alpu halk pazarını ziyaret ederek, vatandaşlarla yapılması planlanan termik santral ve özelleştirme kapsamına alınan şeker fabrikaları hakkında konuştu.

CHP Parti Meclis Üyesi ve Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Gaye Usluer, Alpu’ya gitti. CHP İlçe Başkanlığını ziyaret etti, ilçede kurulan pazarı gezerek kahvehanelerde vatandaşların sorunlarını dinledi.  Usluer, ilçe halkıyla yaptığı buluşmada, Alpu’nun iki önemli sorununa dikkat çekerek “Eskişehir iki önemli sorunu var. İkisi de, Alpu’yu doğrudan ilgilendiriyor. Birisi şeker, diğeri kömürlü termik santral. Bu iki sorun sadece Alpu’nun sorunu değil, Türkiye’nin sorunu oldu. Yaşam hakkımızı elimizden alacak, verimli arazilerimizi yok edecek ve geçim kaynağımızı elimizden alacak bu iki sorunu çözmek bizlerin boynunun borcudur. Bu sorun ancak ve ancak birlikte hareket edersek çözülür” dedi.
ALPULULAR BAŞKAN’DAN ŞİKAYET ETTİ
Alpulular, Usluer’e termik santral ile tepkilerini dile getirirken ayrıca Alpu Belediyesi’nden de şikayetlerini de ilettiler. Belediye başkanına ilçede yaşamadığını iddia eden vatandaşlar, “Başkan Alpu’dan seçildi ama Eskişehir’de yaşıyor. İlçede yaşanan sorunları bilmiyor, bizim için çözüm üretmiyor” ifadelerini kullandı. Termik santral ve şeker fabrikaları sorunlarının dışında pancar ekemediğini, ekse de pancarda kota sorununu ve polaritenin tutturulması konusunu dile getiren çiftçilerin sorunlarını dinleyen Usluer, “Çiftçiyi cendereye aldılar. Sizin üzerinizden siyaset yapıp önce sizleri mağdur ediyorlar. 2019 seçimlerinde bu dertlerinizi, sorunlarınızı unutmadan sandığa gitmemiz gerek. Cumhuriyetin hiçbir döneminde çiftçi bu kadar örselenmemişti” ifadelerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi