Boğa dehşeti

Okunma: 325
Videoyu Aç Boğa dehşeti
A
a

Beylikova’da 20 yıldır büyükbaş hayvancılık işiyle uğraşan 72 yaşındaki Hayrettin Yaman, elleriyle beslediği bir ton ağırlığındaki tosununun saldırısı sonucu yaşama veda etti.

Aşağı İğde Ağacı köyünde yaşayan Hayrettin Yaman, sabah saatlerinde evinin bahçesindeki ahıra hayvanlarına yem vermeye gitti. Ağılda zincirinden kurtulan tosunu fark eden Yaman, hayvanı tekrar zincirine bağlamak istedi. Tosunun kendisine vurmasıyla yere düşen ve başından yaralanarak hayatını kaybeden Yaman’ın cenazesi, Beylikova’dan her gün kendisine ekmek getiren oğlu Adnan Yaman (45) tarafından bulundu. Ağılındaki ondan fazla hayvanından en sevdiği tosununun saldırısı sonucu yaşamını yitiren Yaman, 25 Eylül’de köy mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.  
Babasının cenazesini bulan Adnan Yaman, babasının küçük yaştan beri hayvanlarla iç içe olduğunu anlatarak, “Babam 50 yıldır hayvanlarla birlikte. Hatta çoğu zaman onları tarar, temizlerdi. Sabah saat 7 gibi ağıla gitmiş. Hayvanın zincirden kurtulduğunu görünce bağlamak istemiş sanırım. Hayvan da babamı altına alıp ezmiş. Ağıla girdiğimde bedeni soğumuştu” dedi. Jandarmanın incelemelerinin ardından tosunu kesme kararı aldıklarını ifade eden Yaman, şöyle konuştu: “Ekmek almaya gitmiştim. Sadece 10 dakika beklese ben yetişecektim. Beklememiş. Kendi başına bağlayabileceğini düşünmüş sanırım. Evim ilçede olduğu için sabahları babama ekmek getiriyorum. Ekmeği alıp geldiğimde ağıldan ses duydum. Koşarak gittim. Babamın ayaklarını yerde görünce anladım. Hayvan babamı vurup ezmiş. Ben gelene kadar iş işten geçmişti. İncelemeler bittikten sonra kesim izni aldık ve tosunu kestik. Aynı ağılda yüz yüze gelmek istemedim. Sürekli onu görünce babam aklıma gelecekti.” AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi