Bu heyecanı ilk kez yaşadılar

Videoyu Aç Bu heyecanı ilk kez yaşadılar
A
a

Gökmeydan Spor Kulübü sporcuları Ankara’da yapılan siyah kuşak sınavına katılarak ilk siyah kuşak heyecanı yaşandı. Gökmeydan Spor Kulübü Antrenörü Elif Çatal yaptığı açıklamada sporun öneminden bahsetti.

Katılım yüksekti
Gökmeydan SK tekvandocuları, Başkent Ankara’da yapılan siyah kuşak sınavına katılarak ilk kuşak sınavı heyecanını yaşadı. Siyah kuşak sınavı sonunda başarılı olan Fatma Nur Koca ve Emre Koca kardeşlerin siyah kuşakları Gökmeydan Spor Kulübü’nün yöneticileri ve ailelerin katılımı ile bağlandı.
 
Tekvandoyu tanıttı
Gökmeydan Spor Kulübü Antrenörü Elif Çatal, düzenlenen kuşak töreninde yaptığı konuşmada, tekvandonun nasıl bir spor olduğundan ve bahsetti. Antrenör Çatal, “Tekvando çıplak el ve ayakla yapılan, ilk olarak Kore’de ortaya çıkan bir Uzakdoğu savunma sanatı ve sporudur” şeklinde konuştu.
 
“Gelişimlerinde etkili”
“Sporun, çocuğun sosyal gelişimindeki etkisi kadar, duygusal ve bilişsel gelişimi üzerinde de olumlu etkileri vardır” diyen Çatal, “Kendi performansının deneyimleyen çocuk güçlü yönlerinin farkında olur ve özgüveni gelişir. İçe dönük çocukların; güven verici bir eğitmen liderliğinde, spora katıldıklarında kendilerini daha rahat ortaya koydukları görülür” dedi.
 
Ailelere teşekkür etti
Çatal, “Ayrıca öfkesini kontrol etmekte zorlanan ya da saldırgan davranışlar gösteren çocuklarda; sporla birlikte kurallara uymayı, koordine olmayı ve disiplin altına girmeyi öğrenirler. Ayrıca yapılan faaliyete odaklanması da, dikkat sürelerinin gelişiminde etkilidir” ifadelerini kullandı. Çatal kulüp yöneticilerine ve ailelere de teşekkür etti. (İHA)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi