BU NASIL İNSANLIK!

Videoyu Aç BU NASIL İNSANLIK!
A
a

Eskişehir’de meydana gelen iki farklı olayda hayvanlara yapılan eziyet bu kadarına da pes dedirtti. Umursamaz ev sahibi yüzünden 2 kedi ölü bulunurken, Çankaya’daki çöp evde de 2 köpekten ne yazık ki biri kurtarılabildi.

Çankaya Mahallesindeki bir villanın sahibine haciz işlemi uygulamak için gelen icra memurları, polis gözetiminde evin kapısını açtı. İçeriye girdiklerinde büyük bir şaşkınlık yaşayan icra memurları, hemen hemen bütün odaları çöple dolu olan villada bir de bakımsızlıktan ölmek üzere olan köpek gördü. İcra memurları, ilgili kuruluşları konuyla ilgili bilgilendirdi. Bu esnada, apartman yöneticisinden villada Hakan A’nın kiracı olarak oturduğunu öğrenen ekipler, icra işlemini gerçekleştiremeden döndü. Bakımsız kalan köpekle ilgili harekete geçen Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), üyelerinden, Baro’ya kayıtlı avukat Ahmet Seyhan’ı, konuyla ilgilenmesi için bilgilendirdi. 

ŞİKAYET GELDİ
Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğüne şikayet dilekçesi veren avukat Seyhan, bir süre sonra Odunpazarı Belediyesi, Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü ve polis ekipleriyle söz konusu villaya geldi. Polis ekiplerinin çağırması üzerine evine gelen Hakan A, kapıyı açtı. Ekipler içeriye girdiklerinde bir köpeğin yaklaşık 3 hafta önce öldüğünü, diğerinin de bakımsızlıktan bitkin olduğunu belirledi. Bakımsız kalan köpeğin, tedavisinin ardından HAYTAP tarafından sahiplenileceği öğrenildi. Site yöneticisi Ahmet Eren, 1,5 yıl önce siteye taşınan Hakan A'nın köpeklerle birlikte yaşadığını söyledi. Eren, Hakan A’nın ilk zamanlarda köpeklerini dışarı çıkardığını ancak daha sonraları çıkarmamaya başladığını dile getirerek, “Zaten sabah erken saatte taksiyle gidiyor, akşam çok geç saatlerde eve dönüyor. Kokular gelince, şikayetler oldu” diye konuştu.

DUYARSIZ KALAMAZDIM
HAYTAP üyesi ve Baro’ya kayıtlı avukat Ahmet Seyhan konuyu icra memurları aracılığıyla öğrendiğini belirterek, şunları söyledi: “Evde bir kiracı kalıyormuş. Evin içinin çöp eve döndüğünü, içeride bir köpek olduğunu öğrendim. Duyarsız kalamazdım. Hemen kiracının eve getirilip kapıyı açması sağlandı. Maalesef evde iki köpek varmış. Biri ölmüş ve 3 haftadır canlı olan köpek, ölen köpekle aynı ortamda kalıyormuş. Köpeğimizi HAYTAP sahiplenecek. Bakımını özel olarak yapacak. Artık emin ellerde.” Bir marketin müdür yardımcısı olarak çalıştığı öğrenilen kiracı Hakan A. ise ölen köpeğinin arkasından ağladı. Hakan A, “Onu nereye gömeceksiniz? Yerini bana söyleyin. O kucağımda can verdi. Korkudan bir daha yanına gidemedim. Öleli 3 hafta oluyor. Ne olur diğer köpeğimin bakımlarını yaptıktan sonra bana geri verin” ifadelerini kullandı. Odunpazarı Belediyesi ekipleri ise Hakan A’ya bir hafta süre vererek, tekrar denetime gelindiğinde durumun değişmemesi halinde eve müdahale edeceklerini bildirdi. AA

KEDİ VAHŞETİ
Diğer bir olayda ise bir şahısın evde bırakıp 3 ay boyunca yanlarına gitmediği kedileri açık ve susuzluktan öldü. Evcil hayvan sahibi E.B. isimli şahıs, baktığı 2 kediyi evde bırakarak çıktı. İddialara göre yaklaşık 3 ay boyunca evine uğramayan şahsın kedileri açlık ve susuzluktan hayatını kaybetti. İkametten gelen yoğun koku üzerine şikayetçi olan apartman sakinleri, dairenin kapısını açtırdıklarında korkunç manzara ile karşılaştılar. Kedilerden biri evin banyo kısmında diğeri ise mutfakta ölü olarak bulundu. Açlık ve susuzluktan öldükleri tahmin edilen kediler için hayvanseverler harekete geçti. Bir hayvansever tarafından sosyal medyada fotoğrafları paylaşılan kedilerin görüntüsü büyük tepkiye neden oldu. Birçok hayvanseverce şikayet edilmesi planlanan E.B. isimli şahıs ise, sosyal medya hesabından kendini şöyle savundu: “Arkadaşlar yemin ederim haberim yok, ben evime 3 aydır gitmiyorum. Ben hayvan sever bir insanım. Yemin ederim öyle bir şey yapmam kiramı ödeyemediğim için gitmedim evime. Ben yapmam öyle bir şey.” Öte yandan yaşanan olay sonra birçok hayvan hakları derneği harekete geçti. İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi