Bu yapılan aymazlıktır

Videoyu Aç Bu yapılan  aymazlıktır
A
a

Demokratik Kitle Örgütleri, Süleyman Çakır Kız Lisesi’nin bahçesindeki demir parmaklıklara branda çekilmesine tepki gösterdi. Grup adına konuşan Eğitim İş Genel Sekreteri Ebru Sungar, “Kız çocuklarına okulda okuduğun mahalleyi bile görme demek en hafif tabirle tutarsızlık, aymazlıktır” dedi.

Okul önünde basın açıklaması gerçekleştiren Demokratik Kitle Örgütleri adına konuşan Eğitim İş Genel Sekreteri Ebru Sungar, okul bahçesine çekilen brandanın ne çağdaş eğitim anlayışına ne bilime ne de pedagojiye uyduğunu söyledi. Şehrin en merkezi yerinde olan okul için komşu esnaf ve vatandaşların taciz ithamıyla zan altında bırakıldığını ifade eden Başkan Sungar, “Kız çocuklarına, bilimi ve dünyayı öğrenmeleri için yollandıkları bir okulda okuduğun mahalleyi bile görme demek en hafif tabirle tutarsızlık, aymazlıktır” dedi. Sungar, “Milli Eğitim Müdürlüğü, yandaş sendikacılarının zehir damlayan kalemlerinden yapılan hadsiz açıklamaların arkasına sığınmayı bir tarafa bırakmalı ve hiçbir pedagojik ilkeyle örtüşmeyen bu çağ dışı uygulamaya derhal son vermelidir. Yeryüzünde güneşi kapatacak bir balçık, aklı hapsedecek bir örtü yoktur” şeklinde konuştu. Yapılan basın açıklamasının ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı. Açıklamaya, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Süleyman Çakır Lisesi Mezunları, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri, Tüm Yerel Sen, Anneler Derneği ve Eğitim İş temsilcileri katıldı. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon
yakup 28 Eylül 2018 17:56

Oradaki brandayı görenler duvar dibindeki masa ve sandalyeleri görmüyor mu. İlk önce belediye yol ve kaldırımda ki bu masaları kaldırsın Lütfen algı yapmayınız. Yarın bir sorun çıksa bu seferde okullarda güvenlik önlemi yok diyeceksiniz. Lütfen konuyu çaptırmayınız. Öğrenci velisi olarak uygulamadan memnunuz.

0 0 Cevap Yaz
kenan gökçe 27 Eylül 2018 11:05

sizin yaptığınız sendikacılığı şiddetle kınıyorum.öğrencileri dışarıya karşı yapılan tacizlere karşı yapılan bir brandanın tepkisinimi verdiniz. amacınız nedir sizin.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi