BÜYÜK YARIŞ

Okunma: 325
Videoyu Aç BÜYÜK YARIŞ
A
a

29 gün sonra Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri yapılacak. İlimizdeki seçimin iddialı siyasi partilerin adayları için büyük yarış başladı. CHP ve AK Partinin hedefi ‘dört milletvekili.’ İYİ Parti iki milletvekili çıkarmayı hedefliyor. MHP’de bir milletvekili çıkarmanın hesabını yapıyor.


 
BİRİNCİLİK HEDEFİ
AK Parti ve CHP ilimizde birinci parti olmayı hedefliyor. Üç milletvekilliğini cepte gören her iki parti dördüncüyü çıkarmayı hedefliyor. 24 Haziran’da  AK Parti’de Nabi Avcı, Harun Karacan, Emine Nur Günay, CHP’de Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü ve Nuray Akçasoy’un milletvekili olmaları bekleniliyor. AK Partili Dündar Ünlü ile CHP’li Engin Çakmak dördüncü vekil olmak için yarışıyor.
 
OYLARI MERAK EDİLİYOR
Kuruculuğunu Meral Akşener’in yaptığı İYİ Parti’nin Eskişehir’den bir milletvekili çıkarması bekleniliyor. İYİ Parti  de asıl hedef iki milletvekili çıkarmak. Bunu başarmaları halinde  Arslan Kabukçuoğlu ve Ömer İbrahim Sayın milletvekili olacak. MHP’de hedef ilk iki sırada bulunan Metin Nurullah Sazak ve Kadir Bıyık’ı milletvekili yapmak. İYİ Parti ve MHP’nin alacağı oylar merakla bekleniliyor.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi