ÇAĞAN İÇİN MUTLU SON

Okunma: 2151
Videoyu Aç ÇAĞAN İÇİN MUTLU SON
A
a

SMA hastası minik Çağan Meriç’in ilacı önceki gün ESOGÜ Tıp Fakültesi’nde uygulandı. Anne Ece Soyer Demir, çok mücadele ettiklerini şimdi ise mücadelelerinin sonucunu aldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

HABER: MELTEM KARAKAŞ

Türkiye 15 aylık SMA hastalığıyla mücadele eden Çağan Meriç’in ve ailesinin dramını  31 Temmuz’da Sonhaber’den öğrendi. Haberimiz sonrasında  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan Çağan Meriç’e sahip çıktı. O’nun girişimleri sonrasında  Minik Çağan ve ailesinin umutları gerçek oldu.  İlacın yurtdışından getirilmesi ve  bedelinin devlet tarafından karşılanmasıyla umutla gerçeğe dönüştü.  
 
ÜÇ ÇOCUĞA DAHA
ESOGÜ Tıp Fakültesi’nde SMA Tip 1 hastası olan Çağan Meriç Demir’e ilaç uygulandı. Çağan ile birlikte Tip 1 hastası olan üç çocuğa daha ilaç uygulandı. Çağan Meriç’in sağlık durumu hakkında bilgi veren Anne Ece Soyer Demir, “İlk doz 4 Ekim’de uygulandı. Toplam beş doz uygulanacak” dedi.  Anne Demir; “Bir yıldır oğlum için mücadele veriyoruz. Oğlum mücadelemin, umudumun ve aylar sonra nihayet zaferimin adı. Yemek yiyeceğini, oturabileceğini, konuşabileceğini düşündükçe artan heyecanımın adı. bize destek olan herkese çok teşekkür ederim” dedi.
 
BİR YILDIR MÜCADELE EDİYORUZ
Çağan Meriç’in sağlık durumu hakkında bilgi veren Anne Ece Soyer Demir, “İlk doz 4 Ekim’de uygulandı. 18 Ekim’de ikinci doz, 1 Kasım’da üçüncü doz, 1 Aralık’ta dördüncü doz, 1 Mart’ta da beşinci doz uygulanacak. Bir yıldır oğlum için mücadele veriyoruz. Oğlum mücadelemin, umudumun ve aylar sonra nihayet zaferimin adı. Yemek yiyeceğini, oturabileceğini, konuşabileceğini düşündükçe artan heyecanımın adı. Hayatta sahip olduğum olabileceğim, hayal ettiğim edebileceğim en güzel şey. Çocuğumu çocuğu, acımı acısı olarak görmüş, heyecanıma, hüznüme, ortak olmuş aileme, arkadaşlarıma, bize destek olan herkese çok teşekkür ederim” dedi.

1000
icon
Ayla ulukaya 8 Ekim 2017 00:48

Rabbim ŞAFİ ismi hürmetine acil şifa versin inşaAllah ailesine bağışlasın Rabbim

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi