Çağdışı müfredatı geri çektireceğiz

Okunma: 338
Videoyu Aç  Çağdışı müfredatı geri çektireceğiz
A
a

Eğitim müfredatında yapılan değişikliğin ve eğitim sistemindeki sorunların tartışıldığı bir panele katılan CHP Parti Meclisi üyesi ve Milletvekili Prof. Dr. Gaye Usluer, “Nasıl tecavüzcüyü aklayan yasayı kadınlarımız ayaklanıp geri çektirdiyse bu cinsiyetçi, bilim ve laiklik düşmanı, çağdışı müfredatı da geri çektireceğiz” dedi.

‘Müfredat meselesi memleket meselesi’ diyenler Batıkent Dayanışma Platformunun organize ettiği panelde buluştu. CHP Milli Eğitim Komisyonu sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, KHK"lerle üniversiteden uzaklaştırılan Prof. Dr. Nejla Kurul, KESK MYK üyesi Elif Çuhadar'in katılımcı olduğu panel Ethem Sarısülük Parkında gerçekleşti.
Yeni müfredat, AKP’nin eğitim politikaları ve nasıl mücadele etmeliyiz üzerine tartışmaların yürütüldüğü panelde konuşan Usluer, AKP’nin 15 yıllık iktidarında eğitim sisteminde yaşanan tahribatı özetledi. 15 yılda 6 bakan değiştiren Milli Eğitimin 4+4+4, tüm okulları imam hatipleştirme ve eğitim kalitesindeki hızlı düşüşün geleceğe nasıl etkileri olacağını anlattı. Usluer, “AKP’nin bize reva gördüğü tablo ortada. Biz bu tabloyu beğenmedik ve çok güzel renkler ve desenlerle bambaşka, huzurlu, güvenli bir tablo çizeceğiz. Bunu yapmak zor değil. Yeter ki bir arada olalım. Nasıl tecavüzcüyü aklayan yasayı kadınlarımız ayaklanıp geri çektirdiyse bu cinsiyetçi, bilim ve laiklik düşmanı, çağdışı müfredatı da geri çektireceğiz. Burada kadınlara, annelere çok iş düşüyor. Okul aile birliklerinde daha çok görev alın, etrafınızdaki herkese dokunun. Biz haklıyız ve hakkımızı alacağız, başka bir alternatifimiz yok” dedi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi