ÇELME TAKILIYOR

Videoyu Aç ÇELME TAKILIYOR
A
a

Kayyum heyetinin il başkanlığına giderek görevi devralmak istemesinin ardından açıklama yapan CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, “CHP’nin iktidara yürümesi gereken dönemde ayağına çelme takılarak iki defa bir olağanüstü, bir olağan kongreye götürülme gayretini anlamakta zorlanıyorum” dedi.

CHP İl Başkanın Abdülkadir Adar ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, yaptıkları basın toplantısında il yönetimine atanan kayyum hakkında son gelişmeleri aktardı. Parti içinde birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yapan Adar, “Biz 27 Kasım 2018 tarihinde göreve geldiğimiz günden bu yana parti içerisinde en çok vurguladığımız konu birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma. Parti içerisinde kırgınlıkları bir kenara bırakmak zorundayız. Bu çerçevede hareket ettiğimiz zaman en canlı örneği Eskişehir’dir” diye konuştu.
GÖREVE DEVAM
Adar, “Ne yazık ki üzülerek ifade ediyorum, bizim bütün bu çabalarımıza rağmen birliğin beraberliğin sağlanması bir grup arkadaşımız küçük kliklerle parti içerisinde sözüm ona demokrasiyi işletmek adına olağanüstü kongreye götürüleceğiyle ilgili bir taleple geldiler. Bu talebin muhatabı Eskişehir il yönetimi değildi. Bu talebin muhatabı CHP’nin genel merkeziydi. Dolayısıyla biz istişaremizi merkez yürütme kuruluyla yaptık. Bize iletilen talebi genel merkeze ilettik. Genel merkez de bizim göreve devam etmemizi istedi. Biz de o doğrultuda görevimizi hali hazırda devam ettiriyoruz” ifadelerini kullandı.
KARARA SAYGILIYZ
Eski il başkanının partinin kayyuma teslim edilmesi, mevcut yönetimin yerine kayyum heyeti atanmasıyla ilgili bir dava sürecini başlattığını hatırlatan Adar, “Dava süreci halen devam ediyor. 3. Sulh Hukuk Mahkemesi 17 Eylül’de bir karar verdi. 3 arkadaş bu konuda görevlendirildi. Gerekçeli karar 25 Eylül’de kayyum heyetine atanan arkadaşlara tebliğ edildi. Kararın son cümlesi şu şekilde: ‘Dair kararının tebliğ tarihinden itibaren 2 hafta içerisinde mahkememize verilecek bir dilekçe ile istinaf yolu açık olmak üzere davacı vekilinin yüzüne karşı karar açıkça okunup, usulen anlatılır.’ Verilen karar kayyum heyetini belirliyor. Bir tedbir kararı yok. Ancak temyiz sonrası kesinleşecek bir karar. Bütün bunlara karşın dün kayyum olarak atanan arkadaşlar il başkanlığına gelerek görevi devralmak istediklerini söylediler. Biz de bu görevi henüz mahkeme süreci sonuçlanmadığı için devredemeyeceğimizi söyledik. Bu hiçbir şekilde mevcut yönetim görevde olan yönetim koltuğa bağlandı kaldı, bu koltuğu terk etmek istemiyor gibi algılanmamalı. Biz yasanın verdiği her türlü karara saygılıyız. Bu karar sonucunda yapılması gerekenleri de süreç tamamlandığında yerine getireceğiz. Yönetim olarak görevi her zaman yerine teslim etmeye hazırız” dedi.
CHP’YE YAKIŞMIYOR
Önümüzdeki hafta olağan kongre sürecinin başlayacağını duyuran Adar, “Kayyum heyetinin görevi partiyi olağanüstü il kongresine götürmek. Dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara yürümesi gereken bir dönemde ayağına çelme takılarak partiyi iki defa bir olağanüstü, bir olağan kongreye götürme gayretini anlamakta zorlanıyorum. Söylemlerimizde hepimiz Cumhuriyet Halk Partisi’ni çok sevdiğimizi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin başarısı için mücadele ettiğimizi ve bu başarıdan da Eskişehir’in lider konumunda olması gerektiğini ifade ediyoruz ama iş eyleme geldiği zaman bunun tam tersini yapıyoruz. Bunlar doğru davranışlar değildir. Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışmayan hareketlerdir” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi