CEZA YERİNE MAMA ALDI

Videoyu Aç CEZA YERİNE MAMA ALDI
A
a

Yaya geçidinde ‘yavaş yürüdüğü’ gerekçesiyle bir sürücü tarafından darp edilen üniversite öğrencisi, uzlaştırmacı aracılığıyla ‘sokak hayvanlarına mama alınması’ karşılığında şikayetini geri çekti.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin yapıldığı 24 Haziran’da oyunu kullandıktan sonra Sıhhiye Meydanı Kavşağındaki yaya geçidinden yolun karşısına geçerken ‘yavaş yürüdüğü’ gerekçesiyle otomobil sürücüsü Hüseyin Çeşit (38) tarafından darp edilen 22 yaşındaki öğrenci Emirhan Hüseyin Çınar şikayetçi oldu. Soruşturma aşamasında Cumhuriyet Başsavcılığı uzlaştırmacı Murat Ayhan Arduç’u görevlendirdi.

ŞİKAYETİNİ ÇEKTİ
Mağdur Çınar’ın, davalı taraftan ‘sokak hayvanları için 15 kilogram mama’ talebinde bulunması üzerine Hüseyin Çeşit ile de anlaşma sağlayan uzlaştırmacı Arduç, bu sayede şikayetin geri alınmasını sağladı. Emirhan Hüseyin Çınar, şikayetini geri çekmek için en doğru talebin, yaklaşan kış mevsiminde sokak hayvanlarına mama alınması olduğunu söyledi. Çınar, şöyle konuştu: “Sokak hayvanları için kış mevsimini düşünerek belirli bir miktar mama talebinde bulundum. O da hemen almış, teşekkür ediyorum.”

TATLIYA BAĞLANDI
Hüseyin Çeşit ise, “O esnada araçta çocuğum vardı. Hastaneye gidiyorduk. Acele ettiğim için bu olay başımıza geldi. Tatlıya bağlandığı için mutluyum. En azından tatsız bir olayla da olsa sokak hayvanlarına bir faydamız dokundu” diye konuştu. Uzlaştırmacı Murat Ayhan Arduç da, “Bu tarz olaylarda şikayetin davaya dönüşmeden çözülebilmesi için gayret gösteriyoruz” ifadelerini kullandı. AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi