ÇIKTILAR MEYDANE

Okunma: 475
Videoyu Aç ÇIKTILAR MEYDANE
A
a

Kentimizde beş siyasi partinin İl Başkanı milletvekili aday adayı olabilmek için istifa etti. Bundan dolayı Eskişehir'de yapılacak seçimler İl Başkanlarının yarışına dönüşecek.

İLK ÜÇTE OLURLAR
  AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü, CHP İl Başkanı Sinan Özkar,  İYİ Parti İl Başkanı Arslan Kabukçuoğlu, Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bingöl, MHP İl Başkanı Kadir Bıyık milletvekili aday adaylığı için görevlerinden istifa etti. Bu beş isimden üçü 24 Haziran’da milletvekili seçilebilir. Dündar Ünlü ve Sinan Özkar’ın listelerde ilk üç içerisinde  aday gösterilmeleri bekleniliyor.

ÇAKMAK ADAY ADAYI
  Arslan Kabukçuoğlu da İYİ Parti’nin birinci sıra adayı olması halinde Eskişehir milletvekili seçilebilir. Fesih Bingöl ve Kadir Bıyık’ın milletvekili adayı olmaları zor görünüyor. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Engin Çakmak, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Nuray Akçasoy, CHP İl Yöneticisi Erdal Çakıcıer, CHP Mihalgazi İlçe Başkanı Bülent Durna, CHP’den milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.

KAYA VE DÖKMECİ
  TRT Genel  Müdür Yardımcısı Fethi Fahri Kaya, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürü Süleyman Ekşi,  Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy da AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak için istifa etti. İl eski Başkanı Ayşe Fert Dökmeci’de AK Parti Milletvekili aday adayı oldu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi