Çocuklarımıza vereceği bir şey yok

Okunma: 643
Videoyu Aç Çocuklarımıza vereceği bir şey yok
A
a

Eskişehir Demokrasi İçin Dayanışma Platformu üyeleri Adalar’da basın açıklaması yaptı. İktidarın siyasi ideolojik hedeflerine göre hazırlanan yeni müfredatın bilimsel olmadığını söyleyen Ercan Sav, “Söz konusu hayata geçirilen yeni müfredatın çocuklarımıza verebileceği hiç bir şey yoktur” dedi.


Eskişehir Demokrasi İçin Dayanışma Platformu üyeleri Adalar’da basın açıklaması yaptı. Sık sık ‘Laik, bilimsel, demokratik eğitim’ ve ‘Gerici eğitime hayır’ sloganları atılan basın açıklamasında, iktidarın müfredatı değiştirerek kendi ideolojik hedeflerine uygun gençler yetiştirmek istediğine dikkat çekildi. Platform üyeleri adına basın açıklamasını okuyan EĞİT-DER Şube Sekreteri Ercan Sav, “Yeni müfredat öğretim programları ve ders kitaplarında doğrudan bilim, felsefe, tarih ve sanat dersleri hedef alınarak ‘ideolojik ayıklama’ yapılmış ve pek çok ders iktidarın dünya görüşüne paralel şekilde düzenlenmiştir” dedi.

EĞİTİMİN NİTELİĞİNDE SON SIRADA
MEB’in enerjisinin büyük bölümünü eğitimin dinselleşmesine ayırması sebebiyle Türkiye’nin OECD ülkeleri içinde eğitimin niteliğinde son sıralarda olduğunu vurgulayan Sav, “Her geçen gün daha fazla piyasa ilişkileri içine çekilen, okul öncesinden üniversiteye kadar bilimin değil, dini inanç sömürüsünün referans alındığı bir eğitim sisteminin çocuklarımıza verebileceği hiçbir şey yoktur. Ülkenin ve çocuklarının geleceğinden endişe eden herkesi kamusal, bilimsel, demokratik, laik eğitim hakkı için birlikte mücadeleye çağırıyoruz” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi