Çözüm bekliyor

Videoyu Aç Çözüm bekliyor
A
a

Sekiz aylık üçüz bebekleri olan ve halk otobüsüne bebek arabasıyla binmek zorunda olan Kuran ailesi, otobüslere alınmamaktan şikâyetçi. Bir aydır evden çıkamadığını söyleyen Gülbahar Kuran, “Üçüz bebeklerin hangi birini kucağıma alayım? Yetkililer bu sorunu çözsün” dedi.

Orhangazi Mahallesinde yaşayan Musa ve Gülbahar Kuran çiftinin sekiz aylık üçüz bebekleri var. Çift, mahallenin yaygın kullanım aracı olan halk otobüslerine bebek arabasıyla binmek zorunda kalıyor. Geçtiğimiz gün çarşıya gitmek için durakta bekleyen fakat halk otobüsüne bebek arabası nedeniyle alınmadıklarından dert yanan Kuran çifti, yetkililere ve belediyeye seslenerek; bebek arabaları, engelli araçları için ayrı otobüsler çıkarılmasını istedi.
TEK BAŞIMA ÇIKAMIYORUM
Bebek arabası yüzünden halk otobüslerinde sıkıntı yaşadıklarını anlatan baba Musa Kuran, “Bizim üç tane bebeğimiz olduğu için bebek arabalarını halk otobüslerine almıyorlar. Bu sebeple yetkililere, belediyeye sesleniyoruz. Uyarı olarak toplu taşıma araçlarında bize yardımcı olsunlar. Bebek arabası değil de engelli bir vatandaşımız buradan otobüse binmeye kalksa o vatandaşı da almayacaklar. Belediye başkanına, cumhurbaşkanına kadar sesleniyorum. Bu duruma el atsınlar” diye konuştu. Bir aydır evden çıkamadığını belirten Anne Gülbahar Kuran ise, “Ben tek başıma dışarı çıkamıyorum. Her yere üç çocukla gidemiyorum. Otobüse binmeye kalktığımızda ne köye gidebiliyorum ne de çarşıya inebiliyorum. Geçen gün çarşıda işlerimiz vardı gitmek istedik otobüs bizi almadı. 400 lira ceza kesileceğini söyledi belediyeden kesin emir varmış. Yeni yasa gelmiş. Bebek arabalarını almayacaksınız, kapattıracaksınız. Tamam, bir tane olsa kapatayım sıkıntı değil ama üçünü birden nasıl kucağıma alayım? Biz çok zor durumda kalıyoruz” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi