CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

Videoyu Aç CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU
A
a

Odunpazarı Belediyesi’ne bağlı kurumlarda eğitim gören çocuklar, Cumhuriyetin ilanının 95’inci yıl dönümü ve Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında muhteşem bir gösteriye imza attı.

Odunpazarı Belediyesi Oyunpazarı Kreş ve Gündüz Bakımevi, Emek Oyuncak Kütüphanesi, Zeytindalı Çocuk Merkezi, Halk Merkezleri ve Çocuk Halk Oyunları Grubu, Cumhuriyet Bayramını kutladı. Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törene Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, daire müdürlerinin yanı sıra çok sayıda veli ve çocuk katıldı.

KREŞLER ARTACAK
Gösterilerden önceki konuşmasına Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak başlayan Başkan Kurt, “Biz kreşlerimizde eğitim gören çocuklarımızın bu duyguları tatması için zaman zaman milli günlerimizde ulusal duyguları geliştirmek amacıyla bu etkinlikleri düzenliyoruz. Okul öncesi eğitim üstünde durulması gereken ciddi bir konu. Halkımızın bu noktada ki ihtiyacı karşılamak için Odunpazarı Belediyesi olarak önümüzdeki dönem farklı mahallelerde kreşlerimizle hizmet etmeyi hedefliyoruz” dedi.

ATATÜRK’ÜN ÇOCUKLARI
Başkan Kurt’un konuşmasının ardından, şarkılar, marşlar söyleyen, şiirler okuyan, halk oyunları ve dans gösterileri yapan minikler Cumhuriyet coşkusunu salona taşıdı. Atatürk’ün çocukları ellerinde Türk Bayrakları ile gösteri yaptı. Minikler ve Başkan Kurt, gösteri sonunda sahneye çıkarak hep birlikte İzmir Marşı’nı söyledi. Miniklerin gösterileri salondakiler tarafından uzun süre alkışlandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi